Ha csak néhány órás kirándulásra indulunk, nincsen sok jelentősége, hogy mit pakolunk túrahátizsákunkba, ha viszont hosszabb, akár többnapos túrára készülünk, minden gramm számít. Nézzünk néhány egyszerű tippet, amelyet felhasználva könnyebbé tehetjük a hátizsákunkat, miközben ugyanúgy magunkkal viszünk mindent, amire szükségünk lehet.
– Műanyag evőeszközök: sokan visznek magukkal fémkanalat és -villát, ha főtt ételt is terveznek enni az út során, pedig tökéletesen elég műanyag evőeszközt csomagolnunk. Könnyebb, az evésre ugyanúgy alkalmas, de vigyázzunk a tárolásnál, mert ha valami nehezet helyezünk rá, könnyen eltörhet. További előnye, hogy olcsó, így nem sajnáljuk, ha elveszne.
– Papírpohár: Sokan visznek magukkal fémbögrét, amelyből forró teát vagy kávét iszogatnak alkalomadtán, de erre is van alternatíva.
A vastagabb papírpoharak, amelyekbe gyorséttermekben vagy önkiszolgáló kávézókban töltik az italt, szintén tökéletesen megfelelnek a célnak, ráadásul nagyon olcsón beszerezhetőek.
– Alumínium sörösdobozok: Igen, a benne lévő ital is frissítő lehet, ha nem visszük túlzásba, de magát a sörösdobozt sem kell eldobnunk. A túra előtt érdemes a tetejét otthon szép vízszintesen levágni, a doboz így alkalomadtán ultrakönnyű edényként (pl. tea, leves készítésére) használható.
– Grafitceruza: Könnyebb, mint a toll, késünkkel, bicskánkkal bármikor kihegyezhetjük. Mindig érdemes egy-kettőt magunknál tartani arra az esetre, ha fel kell valahová írnunk valamit, vagy például papírtérképen jelölni szeretnénk bizonyos helyeket.
– Kávészacskó: Ha van otthon egy-két üres, ne dobjuk ki a szemetesbe, inkább tegyük el túrázáshoz, kiváló szemetes lesz belőle.
– PET-palackok: Lehet, nem olyan szép, mint egy kulacs, de sokkal könnyebb. Minél nagyobb a szája, annál könnyebb feltölteni egy forrásnál, ha pedig ásványvízzel telit vettünk, két legyet ütöttünk egy csapásra.
CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!