A témában tartott csütörtöki sajtótájékoztatón Cserna Gábor polgármester történelminek nevezte a beruházást, amely a Magyar Közlöny keddi számában megjelent kormányrendelet szerint nemzetgazdasági szempontból kiemelt lett. Ez a lépés jelentősen lerövidíti a fejlesztés megvalósításának időintervallumát – tette hozzá.Cserna Gábor polgármester történelminek nevezte a beruházást, amely a Magyar Közlöny keddi számában megjelent kormányrendelet szerint nemzetgazdasági szempontból kiemelt lett. Ez a lépés jelentősen lerövidíti a fejlesztés megvalósításának időintervallumát – tette hozzá.
A városvezető reményei szerint 2019 szeptemberére átadható lesz az új komplexum.
Radulovics Bojana, a DKKA szakmai vezetője elmondta, hogy a meglévő kézilabdacsarnok felújítása történik meg, továbbá egy új csarnok épül, amely két szabvány kézilabdapálya egyidejű elhelyezését biztosítja. A létesítmény nemcsak a női kézilabda, hanem a futsal, a röplabda, valamint a városi tömegsport rendezvények, koncertek, ünnepségek otthona is lesz.
Az egykori világválogatott átlövő az MTI érdeklődésére elmondta, hogy a munkálatok alatt felnőtt női kézilabdacsapatuk nem maradhat Dunaújvárosban, hanem a nemrégiben átadott martonvásári sportcsarnokban játszik.
Szemenyei István, a DKKA ügyvezető igazgatója hangsúlyozta, hogy kétéves előkészítő munkát követően kezdődhet meg a csarnok tervezése. Fontos szempont volt, hogy a beruházás a jelenlegi helyszínen valósuljon meg, amely „sok szép sikert megélt” – mondta.
Közölte, hogy az új csarnokban 1600 férőhelyes nézőtér alakítható ki mobil lelátókkal, míg a felújítandó csarnokban megmarad a 800 fős befogadóképesség. Az MTI kérdésére elmondta, hogy a csarnokok mellett kiszolgáló létesítmény is épül, ahol kollégium, étterem, rehabilitációs és képzési központ kap helyet.
Az önkormányzat tájékoztatása szerint a beruházás építtetője az önkormányzat, lebonyolítója az állami BMSK Beruházási, Műszaki Fejlesztési, Sportüzemeltetési és Közbeszerzési Zrt. lesz.