Földes Vilmos világbajnoki bronzérmének magas értékét nem csak az adja, hogy ez még egyetlen magyar biliárdosnak sem sikerült
Földes Vilmos világbajnoki bronzérmének magas értékét nem csak az adja, hogy ez még egyetlen magyar biliárdosnak sem sikerült
Az idei év kiemelkedően jól sikerült számára, hiszen az Alpok-Adria kupa megnyerése után első lett a hazánkban rendezett Szuperkupa biliárdgálán – többek között Marco Tschudi, Tony Drago és Ralf Souquet előtt. Az októberben rendezett svájci Euro-Tour versenyen második helyezést ért el, és ezzel felugrott az európai ranglista 9. helyére.
A sikeres széria ellenére világbajnoki sorsolása nehéznek ígérkezett, hiszen második ellenfeléül mindjárt a tajvani Wut kapta, akit 2005-ben csodagyereknek kiáltottak ki, mikor 16 évesen bezsebelte mindkét felnőtt világbajnoki aranyat. Földes nem szeppent meg a nagy név hallatán, és tanári játékot bemutatva 9-7-el küldte vigaszágra a kétszeres világbajnokot. A legjobb 64-től már egyenes kieséses rendszerben folytatódtak a küzdelmek. A szerb Dejan Dabovics nem jelentett komoly akadályt, Földes 10-2-es eredménnyel kiütötte őt.
A 32-ben az amerikai Shane van Boening, az idei US Open győztese sem tudta őt megállítani. Az eddig átléphetetlennek tűnő küszöböt, azaz a világbajnokságon a legjobb 16-ba jutást most hibátlanul abszolválta Vilmos, 11-5-re verte a tajvani Lu-t. A negyeddöntőben az egyetlen, még versenyben lévő korábbi világbajnokot, a finn Mika Immonent kapta ellenfeléül. Kezdeti hátrányát ledolgozva 11-7-re legyőzte a finnt, és ezzel már dobogósnak tudhatta magát.
Az elődöntőben a szintén kiemelkedő hetet kifogó angol Deryl Peach volt az ellenfele, aki sajnos remek sorozatokat kifogva 11-2-vel legyőzte Földest, és ezzel a döntőbe jutott. Peach a végső csatában a hazaiak utolsó reménységét, a Fülöp-szigeteki Roberto Gomezt is maga mögé utasította, és egy rendkívül izgalmas döntőn 17-15-el megszerezte a világbajnoki címet.
Földes Vilmos világbajnoki bronzérmének magas értékét nem csak az adja, hogy ez még egyetlen magyar biliárdosnak sem sikerült. A világbajnokság vert mezőnyben olyan neveket találhatunk, mint Efren Reyes, aki a biliárd élő legendája, az amerikai háromszoros világbajnok, Earl Strickland, vagy a szintén korábban már bajnoki címet szerző német Oliver Ortmann, és Ralf Souquet.
Friss világbajnoki bronzérmesünk mellett idén a junior utánpótlás válogatottunk is öt bronzérmet nyert az Európa-bajnokságon, így elmondhatjuk, hogy 2007 a magyar pool biliárd sikeréve volt. Eredményeink alapján bízhatunk abban, hogy a „bronz-évet” hamarosan követik az „ezüst-„ vagy esetleg az „arany-évek” is.