Fogathajtó ob: a Lázár-fivérek diadalát hozta a fábiánsebestyéni verseny

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
Vágólapra másolva!
2011.05.01. 20:06
Címkék
A ketteseknél a hétszeres világbajnok Lázár Vilmos, a négyeseknél öccse, a hatszoros világbajnok Lázár Zoltán nyerte a fogathajtók országos bajnokságának első, fábiánsebestyéni fordulóját, amelyen hat nemzet 59 fogata indult.

A kettesek között a hazai szövetség elnökeként is dolgozó Lázár Vilmos csak negyedik lett díjhajtásban, de aztán megnyerte a szombati maratonhajtást, így élre került, s előnyét a vasárnap elrontott akadályhajtás ellenére is megőrizte.

Testvére, Zoltán a négyeseknél olyan fölényesen diadalmaskodott, hogy mindhárom számban a legjobbnak bizonyult. Ifjabb Dobrovitz József, a lipcsei Világkupa-döntőn második magyar hajtó fia először indult a felnőttek között az elitkategóriában, s egy negyedik hellyel mutatkozott be.

"A három lovamból, amelyet a versenyen hajtottam,kettő új volt a fogatban, ám egyikük érthetetlen módon betlizett díjhajtásban, ezért ott rossz pontot kaptam. A maratonhajtás során a két új lovat hajtottam: egyetlen akadályban akadt problémám, a többiben jól ment a fogat, amely jó gyors volt, úgyhogy a verseny második felvonásával elégedett vagyok. Akadályhajtásban kellett egy kicsit taktikázni, mert az eső miatt nagyon csúszott a pálya. Nehéz volt jól menni, így vállalva azt, hogy túllépem az időkorlátot, arra törekedtem, hogy ne, vagy minél kevesebbethibázzak. Tanulságos volt a verseny, amelynek fényében nem biztos, hogy ezekkel a lovakkal indulok a világbajnokságon" - értékelt Lázár Vilmos.

"Két új lovat építettem be a fogatomba, amelyek remek teljesítménnyel mutatkoztak be, így valószínűleg megmaradok mellettük. A három számból hármat megnyertem, nem követtem el különösebb hibát, úgyhogy elégedett vagyok" - mondta Lázár Zoltán, hozzátéve, hogy ilyen eredménnyel bármely versenyen az élbolyban végezhetne.

A ketteseknek ez volt az első válogató versenye a franciaországi Contyban augusztusban sorra kerülő világbajnokságra.

FOGATHAJTÓ OB, ELSŐ FORDULÓ
Egyesfogatok
1. Linn Stökken Nielsen (norvég) 147,78 hibapont
2. Weronika Kwiatek (lengyel) 148,30
3. Tomas Jankowiak (lengyel) 156,86
4. Rondzik Gábor 162,28
Kettesfogatok
1. Lázár Vilmos 150,98
2. Pál Attila (román) 153,50
3. Nyúl Zoltán 153,64
Négyesfogatok
1. Lázár Zoltán 155,69
2. Jiri Nesvacil (cseh) 181,00
3. Kecskeméti László 192,02
4. ifj. Dobrovitz József 193,76

 

Legfrissebb hírek

A világ legjobb edzője támogatja a magyar evezős szövetségi kapitányok munkáját

Kajak-kenu
23 perce

Elrontott időmérő, hibás stratégia, rossz kommunikáció, lesújtó eredmény – a Ferrari csalódást keltő nyitó hétvégén van túl

F1
34 perce

A bajnoki címre esélyes csapatok közül a Paks a Puskás Akadémiával és a Ferencvárossal is otthon játszik

Labdarúgó NB I
56 perce

Az MNASZ elnöksége nyílt levélben állt ki Szujó Zoltán elnök mellett

Egyéb autó-motor
1 órája

Megvan, mikor és hol kezd a magyar női röpiválogatott az Európa-ligában

Röplabda
1 órája

Gulácsi az őszi távollétéről: „Nagyobb feneket kerítettek ennek, mint kellett volna”

Magyar válogatott
1 órája

Visszavonul a Fehérvár korábbi NHL-játékosa

Jégkorong
2 órája

Videó: már Telkiben a magyar válogatott tagjai

Magyar válogatott
2 órája
Ezek is érdekelhetik