Universiade: elődöntőbe jutott a férfi vízilabdacsapat

2013.07.13. 16:25
A Kazanyban zajló universiade férfi vízilabda negyeddöntőjében a magyar válogatott 12–7-re legyőzte az Egyesült Államokat, így bejutott az elődöntőbe.

A telt ház előtt lejátszott negyeddöntő elején kettős emberhátrányba került Vincze Balázs együttese, de az amerikaiak nem éltek a lehetőséggel. Mezei Tamás két és fél perccel az első negyed vége előtt szerezte meg a találkozó első gólját, majd Tóth Márton büntetőből kétgólosra növelte az előnyt, ám az Egyesült Államok válogatottja gyorsan egyenlített.

Halek Márton visszaállította a rendet, 3–2-es magyar előnnyel folytatódott a második negyed. Ebben a szakaszban ismét egyenlített az ellenfél, de jött Juhász Zsolt szemfüles, gyönyörű gólja: 4–3 ide. Halek Márton is dobott egy kapufás gólt, és végül ezt a negyedet is megnyertük 3–2-re, így a szünetben 6–4 volt az állás.

A nagyszünet után Somogyi is betalált, Chilko átejtette Dannert, és máris háromgólos volt az előnyünk, sőt, Tóth Márton újabb góljával már 9–5-re vezetett a magyar csapat.

Megnyugodtak a kedélyek, pláne úgy, hogy Szécsi is betalált kapásból. A negyedik negyed elején az amerikaiak némi meglepetésre felzárkóztak három gólra, de az utolsó periódust sem vesztette el Vincze Balázs csapata, így ötgólos győzelemmel jutott tovább a magyar válogatott.

UNIVERSIADE (KAZANY)
FÉRFI VÍZILABDA, NEGYEDDÖNTŐ

Magyarország–Amerikai Egyesült Államok 12–7 (3–2, 3–2, 4–1, 2–2)
Magyar gólszerzők: Tóth M. (2), Halek (2), Chilko (2), Juhász, Somogyi, Mezei, Szécsi, Szentesi, Kovács
A magyar egyetemi válogatott kezdőcsapata: Bisztritsányi – Szécsi, Kovács, Mezei, Juhász, Chilko, Erdélyi
Az amerikai kezdőcsapat: Danner – L. Reynolds, P. Reynolds, Picknell, McClintick, Lenhart, Fahsling

A mieink az ausztrál–olasz meccs győztesével találkoznak a négy között.

Birkózásban, 63 kg-ban a sencseni universiade bronzérmese, a Szent István Egyetem hallgatója, Sleisz Gabriella első mérkőzésén 3:1-re győzött a lengyel Grabowska ellen, majd 5:0-ra kikapott a kazah Larionovától.

Kajak-kenuban minden magyar egység továbbjutott.

A sportlövőknél, férfi trapban, Szollár András a 10. lett Kazanyban.