A 123-szoros országos bajnok ünneplésén megjelent többek között Simicskó István sportért felelős államtitkár, Schmitt Pál, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság tagja, Igaly Diána és Hammerl László olimpiai bajnok sportlövő, valamint olimpiai bajnok öttusázó-tanítványai: Balczó András, Török Ferenc és Németh Ferenc és Fábián László, a MOB sportigazgatója.
A bajnoknő életét felelevenítő összeállítás levetítése után Schmitt Pál – aki háromtusázóként volt az ünnepelt tanítványa – arról beszélt, hogy „Baba néni” sikeres pályafutásából csupán az olimpia maradt ki, mivel akkoriban a nők versenye még nem volt ötkarikás szám.
Simicskó István beszédében a hosszú élet titkát keresve azt mondta: tervezni kell, célokat kell találni.
„Aki hatvan évesen még versenyez, kilencven évesen még síel, az célba talál. Baba néni nem csak a lőtéren, ahol a férfiakat is lekörözte, hanem az életben is célt talált, így lehet sokak példaképe” – fogalmazott.
Fábián László tolmácsolta Borkai Zsolt MOB-elnök és Szabó Bence főtitkár jókívánságait, és a magyar sport ikonjának nevezte Kisgyörgy Lajosnét, egyben megköszönte azt a szeretetet, segítséget, amit az öttusázók kaptak tőle.
Kamuti Jenő, a Nemzetközi és a Magyar Fair Play Bizottság elnöke Fair Play-díjjal ismerte el Kisgyörgy Lajosné hosszú, sikeres, példamutató pályafutását.
Nagy György, a Magyar Sportlövők Szövetsége elnöke fontos eseménynek nevezte Kisgyörgy Lajosné köszöntését, hiszen mint mondta, nincs még egy magyar sportoló, aki 123 bajnoki címmel büszkélkedhet. Az ünnepeltet a páratlan eredményt igazoló diplomával ajándékozta meg.
Kisgyörgy Lajosné örömét fejezte ki, hogy sok régi barát jött el a köszöntésére, ugyanakkor elárulta, szomorú, hogy ma már nem síelhet, és a teniszezés sem megy úgy, mint korábban.
„Egy igazi sportoló öregen sem adja meg magát, keres egy új területet, ahol sikereket érhet el. Nekem ez ma a kertészkedés” – mondta az ünnepelt.