Az esti program nyitányán az ötszörös vb-győztes Raymond van Barneveld a BDO 2014-es világbajnokával, Stephen Buntinggal csapott össze. A két játékos tavaly a negyeddöntőben találkozott egymással, akkor Barney döntő szettben (5:4) nyert.
A történelem ismételte önmagát, a holland játékos ezúttal is jobban bírta a végjátékot. Az angol dartsozó tizenöt 180-ast dobott, jobb körátlaggal zárt, és a kiszállókat is hatékonyabban értékesítette, mint Van Barneveld, mégis a holland jutott tovább, aki a meccs előtti órákban örömteli hírt kapott, nagyapa lett. A döntő szettben Bunting kettő kettőig tartotta a lépést az öt darab 100 fölötti kiszállót dobó Barneyval, aki a végjátékban nem remegett meg.
VAN BARNEVELD ÉS BUNTING VISZONYÁRA NINCS HATÁSSAL ÚJABB IDEGTÉPŐ MECCSÜK
Van Barneveld a legjobb 16 között a világelső Michael van Gerwennel játszik, akinek jót tett, hogy az első fordulóban megnehezítették a dolgát, hiszen ezúttal imponáló játékkal, 109.23-as körátlaggal győzte le Darren Webstert. A 2014-es világbajnok csak egy leget veszített el, „hátsó pályáról” öt játékot nyert meg, és ami egészen döbbenetes, 67 százalékkal (18/12) dobta a kiszállókat. A mérkőzés kevesebb mint 13 percig tartott, a legrövidebb leget 59 másodperc alatt fejezte be a holland, aki ezen az estén bebizonyította, miért tartják a világbajnoki cím egyik legfőbb várományosának.
A háromszoros vb-elődöntős James Wade simán legyőzte honfitársát, az angol Wes Newtont, aki eleve az esélytelenek nyugalmával várta a mérkőzést, és mivel csak 18 százalékkal dobta a kiszállókat – míg Wade 50 százalékkal –, szóba sem jöhetett, hogy meglepetést szerez. A hetedik kiemelt angol a nyolcaddöntőben Jamie Cavennel játszik.
A 2014-es világbajnokságon Phil Taylort legyőző Michael Smith színvonalas mérkőzésen verte meg a BDO szervezet 1996-os világbajnokát, Steve Beatont. A 25 esztendős angol játékos nagyszerűen játszott, 100.3-as körátlaggal zárt, a 180-asakat is beleszámítva 26-szor dobott 140 felett, míg a kiszállókat 48 százalékos hatékonysággal (29/14) értékesítette.
Smith a következő fordulóban a holland Benito van de Passzal találkozik, aki hat szettben múlta felül az Ian White-ot búcsúztató Dimitri van den Berghet. A táncos lábú belga az első játszmát megnyerte, majd 1:2-nél egyenlített, az utolsó két szettet azonban a 95.17-es átlagot hajító Van de Pas simán megnyerte.
A délutáni program slágermérkőzését az ausztrál Kyle Anderson és a holland Vincent van der Voort játszotta. Az élvezetes – és a két játékos stílusából fakadóan pörgős – meccsen Anderson kétszettes előnybe került, a „pusztító holland” azonban nem tört meg, kilenc 180-ast dobva fordított. A tavalyi vb-n negyeddöntős Van der Voort 134-es kiszállóval zárta le a találkozót, a legjobb 16 között pedig a címvédő Gary Andersonnal játszik.
VAN DER VOORT 134-ES KISZÁLLÓJA
PDC-DARTSVILÁGBAJNOKSÁG
2. FORDULÓ
DÉLUTÁNI PROGRAM
Michael Smith (angol, 8.)–Steve Beaton (angol, 25.) 4:2
Dimitri van den Bergh (belga)–Benito van de Pas (holland, 24.) 2:4
Vincent van der Voort (holland, 15.)–Kyle Anderson (ausztrál) 4:2
ESTI PROGRAM
Raymond van Barneveld (holland, 16.)–Stephen Bunting (angol, 17) 4:3
James Wade (angol, 7.)–Wes Newton (angol, 26.) 4:0
Michael van Gerwen (holland, 1. kiemelt)–Darren Webster (angol) 4:0
A 2. FORDULÓ PÁROSÍTÁSA ÁGRAJZ SZERINT
Michael van Gerwen (holland, 1. kiemelt)–Darren Webster (angol) 4:0
Raymond van Barneveld (holland, 16.)–Stephen Bunting (angol, 17) 4:3
Michael Smith (angol, 8.)–Steve Beaton (angol, 25.) 4:2
Dimitri Van Den Bergh (belga)–Benito van de Pas (holland, 24.) 2:4
Adrian Lewis (angol, 5.)–Andrew Gilding (angol, 28.)
David Pallett (angol)–Mensur Suljovic (osztrák, 21.)
Peter Wright (skót, 4.)–Ronny Huybrechts (belga)
Dave Chisnall (angol, 13.)–Christian Kist (holland) 4:1
Gary Anderson (skót, 2.)–Daryl Gurney (északír)4:1
Vincent van der Voort (holland, 15.)–Kyle Anderson (ausztrál) 4:2
James Wade (angol, 7.)–Wes Newton (angol, 26.) 4:0
Ricky Evans (angol)–Jamie Caven (angol, 23.) 0:4
Alan Norris (angol)–Joe Murnan (angol)
Terry Jenkins (angol, 11.)–Mark Webster (walesi, 22.)
Phil Taylor (angol, 3.)–Kevin Painter (angol, 30.)
Mervyn King (angol, 14.)–Jelle Klaasen (holland, 19.)