Reedie szerdán arról beszélt a közgyűlés tagjai előtt, hogy a mostani „zavaros időkben” komolyabb büntetési jogköröket szeretne a WADA-nak, s a kormányokkal való együttműködés szorosabbá tételét is javasolta. Ezt követően viszont védekezni kényszerült, többek között éppen az ANOC elnökének, a kuvaiti Ahmed al-Fahad al-Ahmed al-Sabah sejknek a bírálatai miatt. Reedie számára ez a helyzet azért is kellemetlen lehetett, mert a WADA vasárnap tartja tisztújítását, s a skót vezető – újabb három éves ciklusra – maradni szeretne az elnöki pozícióban.
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) kuvaiti tagja – és több más felszólaló – elsősorban az orosz doppingbotrány kezelési módját kritizálta, szerencsétlennek tartva azt, hogy a McLaren-jelentés első felét kevéssel a riói olimpia előtt hozták nyilvánosságra. A kritikák nem a jelentés tartalmára vonatkoznak, hanem sokkal inkább a szerencsétlen időzítésre.
Al-Sabah mindehhez azt is hozzátette, hogy már most aggódik a jelentés második felének ismertetése miatt, ugyanis az december elejére várható. Szerinte félő, hogy a NOB végrehajtó bizottságának ülése előtt közvetlenül, vagy rosszabb esetben egy nappal az után hozza majd nyilvánosságra a WADA, s ez könnyen alááshatja az ott hozott döntéseket. A sejk hasonlóan szerencsétlennek nevezte a dohai doppingellenőrző labor engedélyének felfüggesztéséről szóló bejelentést is, mely aznap történt, amikor az ANOC ülése megkezdődött Dohában.
A bírálatok mellett al-Sabah egyrészt javasolta a WADA központjának Montrealból Genfbe helyezését, másrészt pedig jelezte, szerinte jobb lenne, ha az ügynökségnek semleges elnöke lenne. Ezen véleményét a NOB is osztja, olyannyira, hogy a szervezet szóvivője szerdán elárulta: a végrehajtó bizottság november elején egyeztetett már Reedie-vel arról, hogy a jövőben semleges vezetője legyen a WADA-nak. Reedie elfogadta ezt a felvetést, a NOB pedig ezek után támogatásáról biztosította őt elnöki pályázatában.