A NOB első embere nem személyesen, hanem virtuálisan vette át az elismerést, mivel – tekintettel a koronavírus-járványra – előzőleg úgy döntött: nem utazik el Szöulba, így Lausanne-ból, a NOB székhelyéről csatlakozott a hétfői ceremóniához.
Ünnepi beszédében – amelyet a NOB honlapja ismertetett – Jom Dzse Ho, a Szöuli Békedíj Kulturális Alapítvány elnöke Thomas Bachot olyan embernek nevezte, aki „az olimpiai szellem küldetését tölti be a sporton keresztül a béke elérésében” és szerte a világon elősegítette a barátságot, a harmóniát, nagyban hozzájárulva a konfliktusok és megosztottság megoldásához számos régióban.
A NOB elnöke válaszbeszédében azt hangsúlyozta, hogy az olimpiai játékok célja mindig a béke elősegítése volt a sport révén.
„Amikor 1894-ben Pierre de Coubertin megalapította a Nemzetközi Olimpiai Bizottságot, ebben a küldetésben hat leendő Nobel-békedíjas jelenléte támogatta – jelentette ki, majd hozzáfűzte: az olimpia arra szolgál, hogy – példát mutasson egy olyan világ számára, amelyben mindenki ugyanazokat a szabályokat és egymást tiszteletben tartja."
A szöuli békedíj 200 ezer dollár összegű pénzösszeggel jár, amelyet Bach jótékonysági célra ajánlott fel.