Sportlövészet: első fokon egyéves eltiltást kapott Sidi Péter

K. T. I.K. T. I.
Vágólapra másolva!
2021.06.09. 15:21
null
Sidi Péter jelen állás szerint lemarad az olimpiáról (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
A Magyar Sportlövő Szövetség (MSSZ) fegyelmi bizottsága első fokon egy évre eltiltotta Sidi Pétert, aki a márciusi indiai világkupán a vádak szerint jogosulatlanul bement Péni István szobájába. Amennyiben az ítélet jogerőre emelkedik, az olimpiai kvótás Sidi lemarad a tokiói játékokról – számolt be a Magyar Távirati Iroda.

 

Sinka László, az MSSZ főtitkára megerősítette a telex.hu értesülését, mely szerint a fegyelmi testület a versenyzés mellett az edzésektől és mindennemű sporttevékenységtől egy évre eltiltotta a világ- és Európa-bajnok komáromi puskást.

„Ez még nem jogerős, Péter fellebbezhet, ha így tesz, akkor másodfokon az elnökség tárgyalja az ügyet" – nyilatkozta az MTI által idézett Sinka László.

A távirati iroda felidézte, a márciusi indiai világkupán Péni István pozitív doppingmintát adott, a nemzetközi szövetség viszont közvetlenül az eszéki Európa-bajnokság előtt felmentette őt, miután illetékes testülete arra a megállapításra jutott, hogy a magyar sportoló a szóban forgó doppingügyben vétlen, vele szemben szabotázs történt. Az ISSF orvosi és antidopping bizottságának elnöke úgy foglalt állást, hogy Sidi Péter „egyértelműen, láthatóan, szabálytalanul lépett be és illegálisan tartózkodott 45 percig Péni István szállodai szobájában". Ráadásul nem tudott válaszolni az MSSZ elnökének azon kérdéseire, hogy kinek a megbízásából lépett be Péni szobájába, kitől kapott kulcsot a szobához, és mit csinált a szobában.

Sidi Péter, akit a magyar szövetség május 12-én felfüggesztett, így az Eb-n sem indulhatott, a manipulálás vádját visszautasította, azt viszont elismerte, hogy járt Péni szobájában. Azt állította, hogy odacsalták, és 45 percen keresztül várt csapattársára – összegezte az MTI.

 

Legfrissebb hírek

Légfegyveres ob: Rédecsi Máté és Fábián Sára Ráhel a magyar bajnok légpisztolyban

Egyéb egyéni
12 órája

Pekler Zalánnak aludnia kellett volna, de nem tudta otthagyni Szoboszlaiék meccsét

Egyéb egyéni
2025.03.19. 18:16

Pekler Zalán: A verseny végére tényleg minden összeállt

Egyéb egyéni
2025.03.14. 09:18

Sportlövészet: Pekler Zalán Európa-bajnok, Péni István ezüstérmes

Egyéb egyéni
2025.03.12. 12:52

Biztos az arany! Magyar házidöntő a férfi puska szólóban az Eb-n

Egyéb egyéni
2025.03.12. 10:48

Stílust váltott a mémkirály pisztolyos

Egyéb egyéni
2025.03.12. 09:44

Bronzéremért lőhet a férfi puskás csapat a légfegyveres Eb-n

Egyéb egyéni
2025.03.11. 11:31

Sportlövő Eb: Dénes Eszter ötödik, a csapat ezüstérmes légpuskában

Egyéb egyéni
2025.03.10. 17:50
Ezek is érdekelhetik