Ahogy az M4 Sport szerdai Sporthíradó című műsorában fogalmazott, felemás érzései voltak a nyári olimpiát figyelve, mert egyrészt nagyon örült a magyar sikereknek, különösen volt párostársa, Tótka Sándor győzelmének, amelyet meg is könnyezett, másrészt rosszul viselte, hogy csak a televízión keresztül figyelheti a Japánban történteket.
A 35 éves Molnár 2019 tavaszán egy születési rendellenességet korrigáló szívműtéten esett át, majd visszatért, az idén pedig a négyes tagjaként esélye volt kijutni az olimpiára, de végül lemaradt az indulásról.
„Nincs bennem tüske ezzel kapcsolatban, az illetékesek szakmai szempontok alapján döntöttek” – fogalmazott, hangsúlyozva, hogy alapbeállítottsága miatt ő mindig úgy látja, hogy a pohár félig tele van.
„Bár nem lehettem ott Tokióban, folyamatosan karban tartottam magam kerékpározással, futással, úszással, s ugyan még nem érzem a kedvet ahhoz, hogy hajóba üljek, novemberben elkezdem a vezetett edzéseket.”
Azt mondta, a párizsi olimpiáig tekint előre, s a legfontosabb célja, hogy jövőre 500 méter egyesben a lehető legjobb teljesítményt nyújtsa. A 2024-es ötkarikás játékok gyorsasági kajak-kenu programjában az eddigi 12 helyett már csak 10 szám szerepel majd, ezek közül mindössze három lesz férfi kajakos, a K–1 1000 méter, illetve a K–2 és K–4 500 méter. Molnár Péter úgy nyilatkozott, hosszú távon párosban vagy négyesben szeretne szerepelni, de mindkét csapathajóhoz kell a jó egyéni teljesítmény.