Háromnapos szünet után folytatódott a londoni PDC-dartsvilágbajnokság, melyen a harmadik forduló nyitó mérkőzését a 17. kiemelt holland Dirk van Duijvenbode és az angol Ross Smith vívta egymással. Az előző körben a tavalyi elődöntős Stephen Buntingot kiejtő angol játékos nagyon közel volt a továbbjutáshoz, hiszen már 3:0-ra is vezetett – ebben a fordulóban már az egyik fél negyedik megnyert szettjéig tartanak a küzdelmek –, ám a negyedik játszmában 2–2-es legállásnál nagyot hibázott: 66 pontról dobott a győzelemért, a 10-es szektor után azonban nem találta el a 16-osat (csak a 8-asat), így nem jutott meccsnyílhoz. A „padlizsános fiú” megbüntette a hibát és megnyerte a negyedik szettet, majd 180 fokos fordulatot vett a meccs képe.
Az addig nagyon feszülten dobáló, látványosan szenvedő Van Duijvenbode a folytatásra megnyugodott, és úgy fordította meg a mérkőzést, hogy az utolsó három játszmában összesen már csak két leget veszített el. A holland fiú egyébként nem mindennapi bravúrt hajtott végre ezzel a győzelemmel, hiszen a PDC-vb-k történetében legutóbb James Wade tudott nyerni 0:3-as hátrányból 4:3-ra, még 2014-ben Andy Smith ellen.
Van Duijvenbode a legjobb tizenhat között Gerwyn Price-szal vagy Kim Huybrechtsszel találkozik majd.
A játéknap második mérkőzésén Michael Smith a 3–1-re elveszített első szett után 4:2-re győzött az ír William O'Connor ellen, így a 2019-es szereplése óta – amikor döntőt játszott – először jutott be a negyedik fordulóba. Az angol versenyző a második meccsén is magas színvonalú játékkal rukkolt elő, tíz 180-as kört dobott és 40.5 százalékos hatékonysággal (15/37) értékesítette a kiszállóit – O'Connor egyébként még ennél is jobban (45.8 százalék, 11/24), de az angol fiú jobban dobta a „tömeget”.
Smith – Van Duijvenbodéhoz hasonlóan – a tábla első negyedében szerepel, ő a következő körben Jonny Claytonnal vagy Gabriel Clemensszel játszik majd.
A délutáni program záró meccsén a világbajnoki indulást az egyik ausztráliai selejtezőtorna megnyerésével kiharcoló Raymond Smith öt szettben felülmúlta a Dimitri Van den Berghet is kiejtő német Florian Hempelt. A 42 éves ausztrál dartsozó a még versenyben lévők közül a legalacsonyabban jegyzett játékos a mezőnyben, már csak azért is, mert a vébét megelőzően nem volt világranglistás helyezése, de három győzelme után legalább a 82. pozícióba már biztosan fellép a rangsorban. Következő ellenfele Steve Lennon vagy a 21. kiemelt Mervyn King lesz.
DARTS
PDC-DARTSVILÁGBAJNOKSÁG, LONDON
3. FORDULÓ
Ross Smith (angol) (85.7)–Dirk van Duijvenbode (holland, 17.) (91.71) 3:4
Michael Smith (angol, 9.) (97.42)–William O'Connor (ír) (92.46) 4:2
Florian Hempel (német) (87.66)–Raymond Smith (ausztrál) (94.79) 1:4
AZ ESTI PROGRAM
20.00 (Tv: Sport1)
James Wade (angol, 4.)–Vincent van der Voort (holland, 29.) – Van der Voort visszalépett
Gerwyn Price (walesi, 1.)–Kim Huybrechts (belga, 32.)
Jonny Clayton (walesi, 8.)–Gabriel Clemens (német, 25.)
A 3. FORDULÓ TELJES PÁROSÍTÁSA (ágrajz szerint)
Gerwyn Price (walesi, 1.)–Kim Huybrechts (belga, 32.)
Ross Smith (angol)–Dirk van Duijvenbode (holland, 17.) 3:4
Jonny Clayton (walesi, 8.)–Gabriel Clemens (német, 25.)
Michael Smith (angol, 9.)–William O'Connor (ír) 4:2
James Wade (angol, 4.)–Vincent van der Voort (holland, 29.) – játék nélkül
Joe Cullen (angol, 13.)–Martijn Kleermaker (holland)
Florian Hempel (német)–Raymond Smith (ausztrál) 1:4
Steve Lennon (ír)–Mervyn King (angol, 21.)
Peter Wright (skót, 2.)–Damon Heta (ausztrál, 31.)
Ryan Searle (angol, 15.)–Danny Noppert (holland, 18.)
José de Sousa (portugál, 7.)–Alan Soutar (skót)
Nathan Aspinall (angol, 10.)–Callan Rydz (angol)
Michael van Gerwen (holland, 3.)–Chris Dobey (angol, 30.)
Dave Chisnall (angol, 14.)–Luke Humphries (angol, 19.)
Gary Anderson (skót, 6.)–Ian White (angol, 27.)
Rob Cross (angol, 11.)–Daryl Gurney (északír, 22.)