A magyar szempontból visszafogottabban sikerült férfi viadal után a női pisztolyosok küzdelme előtt bátrabbak lehettek a magyar szakvezetés elvárásai, ugyanis gyakorlatilag mindhárom indulóban benne volt a fináléba kerülés és ezáltal az olimpiai kvótaszerzés esélye.
A 119 fős mezőny tagjai két csoportban teljesítették az alapverseny 60 lövését. A mieink közül az elsőben a két fiatal tehetség, a 21 éves Fábián és a 19 éves Jákó szerepelt. A kezdés utóbbinak sikerült jobban, 20 lövés után 196 körrel az élen állt, a folytatás azonban nem jól alakult a számára, több hibát is elkövetett és folyamatosan csúszott vissza, 572 körrel zárt és a végelszámolásnál a 26. lett. Közben az Egyetemi Világjátékokon két hete mindkét egyéni versenyben ezüstérmes Fábián a 97 körös első tízes kezdése után két 95-ös sorozattal folytatta, amivel az élmezőny mögött volt, a verseny második felében viszont remekelt, 97, 98, és 96 kört lőtt, így 578 körrel a csoport harmadik helyén állt. Nagyon kecsegtető helyzetben volt, az elmúlt évek eredményei alapján az 578 kör szinte biztos fináléba jutást ígért.
A második csoportban ugyanakkor sokan lőttek kiválóan és az élő eredménykövetés alapján egészen az utolsó negyedóráig a 10. helyen állt Fábián, végül azonban a riválisok rontásai miatt előrelépett és a hetedik helyen, összességében simán került be a legjobb nyolc közé.
Nem sokon múlt, hogy Major Veronika is döntős legyen, a keszthelyiek klasszisa ugyanis gyengébb kezdés után szépen teljesített és 576 körrel zárt a tizedik helyen, eredménye pedig megegyezett a nyolcadik dél-koreai Kim Bo Miével, de az ázsiai lövőnek – és a kilencedik osztrák Sylvia Steinernek – több belső tízese volt.
Fábián már a finálé rajtjának pillanatában magáénak tudhatta az olimpiai kvótát, mivel az iráni Golnus Sebhatollahi nem lépett lőállásba, a görög Anna Korakaki és a német Doreen Vennekamp már korábban megszerezte az olimpiai szerepléshez a jogot, és a mezőnyben két kínai pisztolyos is volt, viszont egy ország számonként csak egy kvalifikációt szerezhet ezen a versenyen
Ilyen szempontból teher nélkül kezdhette karrierje első felnőtt világbajnoki döntőjét, melyben sokáig egészen kimagasló produkciót nyújtott. Az első öt lövés után (50.6 kör) a harmadik, a második ötöst követően (101.5 kör) pedig a második helyen állt, majd újabb két lövéssel később (121.8 kör) már az élen volt. A szabályok szerint ekkor esett volna ki az első lövő a mezőnyből, ám az iráni kiválása miatt már megvolt a nyolcadik helyezett.
A folytatásban két lövésenként haladtak, s a magyar lövő a 14. után (140.8 kör) a második volt, majd az újabb két sorozatban (159.5 kör) visszacsúszott a negyedik helyre. Fábián a folytatásban javított és a második helyre küzdötte fel magát, de a 19. és 20 lövésével a negyedik helyre csúszott, így 198.9 körrel fejezte be a versenyt, amit a kínai Csiang Zsan-hszin nyert meg Korakaki előtt.
A csapatversenyt a magyar trió 1726 körrel zárta, amivel ezüstérmet nyert. A győztes kínaiaktól két körrel maradtak el Fábiánék, míg a bronzérmes irániakat kettővel előzték meg.
SPORTLÖVÉSZET, VILÁGBAJNOKSÁG
NŐI LÉGPISZTOLY, SELEJTEZŐ
1. Anna Korakaki (Görögország) 584 kör
2. Csian Zsan-hszin (Kína) 581 kör
3. Golnus Szebgatollahi (Irán) 580 kör
…
7. Fábián Sára 578 kör
…
10. Major Veronika 576 kör
…
26. Jákó Miriam 572 kör
CSAPAT
1. Kína 1728 kör
2. Magyarország 1726 kör
3. Irán 1724 kör