Gary Anderson továbbjutása után az egyik legjobban várt nyolcaddöntős mérkőzéssel kezdődtek el a küzdelmek a legjobb 16 között. Michael van Gerwen és Stephen Bunting is nagyon magas átlagot produkált eddig a tornán, így jó meccsnek néztünk elébe.
Így is lett, már az első szett magas színvonalú volt, és mivel mindketten hozni tudták a kezdéseiket, Van Gerwen szerezte meg a vezetést (1:0). A másodikban megjöttek a brékek, de Bunting már nem tudta tartani a lépést a hollanddal. Szó se róla, magas volt az átlaga, de Van Gerwen ellen ez ma kevésnek bizonyult, így a második helyen kiemelt holland nagyon magas szinten játszva elég simán jutott be a nyolc közé.
A címvédő Michael Smith a 17. helyen kiemelt Chris Dobeyval nézett farkasszemet. Dobey rögtön egy brékkel kezdett és előnyét megtartva megszerezte a vezetést (0:1). Smith 107.21-gyes körátlaggal került hátrányba, emiatt pedig nem volt benne a levegőben, hogy Buntinghoz hasonlóan őt is kisöprik.
Márpedig így lett. Ugyan nagyon hasonló átlagot produkáltak, de Dobey végig uralta a mérkőzést. Higgadt és profi játékával tekintélyt parancsolóan verte ki 4:0-ra a címvédőt, és nagy győzelmével bejelentkezett a világbajnoki címre.
DARTS
PDC-VILÁGBAJNOKSÁG, LONDON
NYOLCADDÖNTŐ
Michael van Gerwen (holland, 2., 99.80)–Stephen Bunting (angol, 18., 94.84) 4:0
Michael Smith (angol, 1., 102.47)–Chris Dobey (angol, 17., 102.43) 0:4
A NYOLCADDÖNTŐ ÁGRAJZ SZERINT
Michael Smith (angol, 1.)–Chris Dobey (angol, 17.) 0:4
Rob Cross (angol, 8.)–Jonny Clayton (walesi, 9.)
Raymond van Barneveld (holland, 29.)–Luke Littler (angol)
Brendan Dolan (északír, 28.)–Gary Anderson (skót, 21.)
Michael van Gerwen (holland, 2.)–Stephen Bunting (angol, 18.) 4:0
Scott Williams (angol)–Damon Heta (ausztrál, 10.)
Luke Humphries (angol, 3.)–Joe Cullen (angol, 14.)
Daryl Gurney (északír, 27.)–Dave Chisnall (angol, 11.)