Városi sportágak olimpiai selejtezője: a bréktánc, a BMX freestyle és a gördeszka érmesei

2024.06.23. 19:30
Olympic Qualification Series Press Conference
Kempf Zoltán a 11. helyen zárt (Fotó: Getty Images)
Női bréktáncban japán, a férfiaknál holland sikert hozott a záró nap a városi sportágak olimpiai selejtezőjének második, budapesti állomása a Ludovika Campuson.

A magyar versenyzők az előselejtezőben búcsúztak, a nőknél a sanghaji állomáshoz hasonlóan Szarvák Csenge a 34., Lobontiu Menotti Noris pedig az előző viadalhoz képest két helyet javított és a 36. lett.

A BMX freestyle park versenyszámaiban az amerikaiak gyűjtötték a legtöbb érmet a Ludovikán rendezett olimpiai selejtezőn, mely egyben az utolsó lehetőség volt a párizsi kvóta megszerzésére.

Kempf Zoltán Sanghajban a 21. volt, Budapesten viszont döntőbe jutott és a 11. helyen zárt, azonban ő sem szerzett kvótát a nyári játékokra.

A gördeszka utcai versenyszámában mind a hat érmet japán versenyző nyerte, parkban pedig az ausztráloké lett az arany a városi sportágak olimpiai selejtezőjének második, budapesti állomásán a Ludovika Campuson.

A női park számában kisebb meglepetésre nem jutott be a nyolcas döntőbe a japánok olimpiai címvédője, Joszozumi Szakura, de a tokiói játékok két másik dobogósa – a japán és a brit versenyző – ezúttal is éremmel tért haza. A férfiaknál az olimpiai bajnok Keegan Palmer diadalmaskodott.

Ebben a sportágban nem indult magyar versenyző.