Triatlon-vb: hatodik helyen zárt Mocsári Bence a paratriatlonosok versenyében

2024.10.18. 13:05
Mocsári Bence (Fotó: Facebook, archív)
A hatodik helyen végzett Mocsári Bence a PTS5-ös kategória pénteki versenyén a paratriatlonosok spanyolországi Torremolinosban zajló világbajnokságán.

A viadal eredményközlő oldala szerint az idén Európa-bajnok és Párizsban paralimpiai ötödik sportoló 1:02:32 óra alatt teljesítette a 750 méter úszásból, 19 kilométer kerékpározásból és zárásként 5 kilométer futásból álló távot.

A világbajnokság csütörtöki nyitó napján két magyar érem született: az U23-as nőknél Horváth Karolina Helga győzött, az U23-as férfiak között pedig Kiss Gergely harmadik lett.

A vb-n 18 fős küldöttség képviseli a magyar színeket. Péntek délután a juniorok (Szalai Fanni, Szobácsi Laura, Pusztai Dóra, Baier Zsófia, Kropkó Márton, Tungel-Nagy Zalán, Székely Konrád) viadalait rendezik, majd vasárnap délelőtt U23-ban és juniorban a vegyes váltók küzdelmeire kerül sor, 17 órától pedig az elit vb-sorozat férfi döntője következik az Európa-bajnok Lehmann Csongorral, valamint Dévay Márkkal a mezőnyben.