Teljesen megváltozott a PDC Masters versenyének lebonyolítása 2025-re. Az először 2014-ben megrendezett torna eddig nagy bemutató torna volt, előbb a világranglista legjobb 16, később legjobb 24 versenyzőjével tartották meg, és az utóbbi években a pénzdíj mellett az volt igazán nagy tét, hogy a győztes csatlakozhatott a Premier League mezőnyéhez. Mindeközben a BDO szervezet megszűnt, és egyik klasszikus viadala, az 1974 óta megrendezett World Masters (1976 és 2018 között Winmau World Masters) más nagy versenyekhez hasonlóan a WDF-hez került. Csakhogy a WDF nem nagyon tudott mit kezdeni vele, 2023-ban elmaradt a verseny, 2024-ben pedig magyar segítséggel sikerült újraéleszteni, de az ősszel Budapesten megrendezett tornát nem közvetítette brit televíziós társaság (sem), és mindössze 35 ezer font volt az összdíjazása.
A 2022-ben a PDC hivatalos táblaszállítójává váló Winmau és a szervezet összefogásával a Mastersből ismét Winmau World Masters lett, és a Pro Tour-kártyásokon kívül plusz játékosok is indulhattak a kvalifikációs versenyén, hogy felkerüljenek a 32 fős főtáblára, így pontszerző viadallá vált, félmillió fontos összdíjazással. A főtáblán nem is volt átfedés az őszi budapesti torna indulói és a Milton Keynes-i verseny szereplői között, a Magyarországon nyerő Wesley Plaisier a szerdai selejtezőtornán sem indulhatott el.
Ami a versenyt illeti, a korábbi Mastersszel szemben nem legekre, hanem szettekre játszották a mérkőzéseket (a vb-vel ellentétben nem három, hanem két leg kellett egy játszma megnyeréséhez), s a nagy tornák őszi trendjét követve bőségesen láttunk meglepetéseket. A január elején vb-döntőt játszó, a World Mastersre új narancs-fekete felsőben érkező Michael van Gerwen szombat este a nyolcaddöntőben alulmaradt Dimitri Van den Berghgel szemben, a belga kilencnyilast is dobott az összecsapásukon.
A friss vb-győztes Luke Littler számára vasárnap délután a negyeddöntőben ért véget a küzdelem, Jonny Clayton annak ellenére győzte le, hogy majdnem öt ponttal alacsonyabb átlagot dobott. Clayton az elődöntőben felülmúlta Van den Berghet, és a fináléban a világelsővel játszhatott, miután Luke Humphries a másik elődöntős összecsapáson 0:2-ről győzte le 5:2-re a holland Danny Noppertet.
A hat nyert szettig tartó döntőt a walesi kezdte jobban, 1:0-ra és 2:1-re is vezetett, de Humphries utána négy szettet nyert meg zsinórban, és Clayton csak akkor tudott válaszolni, amikor az angol fél kézzel már a trófeát fogta. Clayton még ki tudott egyenlíteni, sőt, a döntő játszmában 1–0-ra ő vezetett, de a rendkívül izgalmas fináléban a világelsőé volt az utolsó dupla, így ő nyerte meg a 100 ezer fontos fődíjat.
A hét végén Szlovákiában számos magyar versenyzővel a mezőnyben megtartották a PDC European Tour első négy állomásának kelet-európai selejtezőjét. A Pro Tour-kártyáját a vb után elvesztő Boris Krcmar szombaton nem adott esélyt a riválisoknak, a belgiumi Wiezébe és a németországi Göttingenbe is indulási jogot szerzett. Vasárnap már nem ment annyira jól a horvátnak, Riesába a cseh Petr Krivka kvalifikálta magát, míg Münchenbe a magyar Borbély András utazhat április közepén, a negyedik selejtező döntőjében 6–5-re legyőzve a duplára hajtó Krivkát. Így eldőlt, hogy a magyarok közül elsőként Borbély szerepelhet PDC pontszerző versenyen 2025-ben, április 19-én lesz jelenése a bajor városban.
PDC DARTS WINMAU WORLD MASTERS, MILTON KEYNES
Negyeddöntő
Luke Humphries (angol, 104.24)–Damon Heta (ausztrál, 97.78) 4:1
Danny Noppert (holland, 97.58)–Stephen Bunting (angol, 101.28) 4:3
Jonny Clayton (walesi, 103.96)–Luke Littler (angol, 108.50) 4:2
Dimitri Van den Bergh (belga, 100.35)–Nathan Aspinall (angol, 93.87) 4:1
Elődöntő
Humphries (99.71)–Noppert (88.33) 5:2
Clayton (90.51)–Van den Bergh (85.19) 5:2
Döntő
Humphries (100.42)–Clayton (98.25) 6:5