Asztalitenisz-vb: a 46 éves Gárdos Róbert mindhárom számban győzelemmel kezdett Dohában

SZŰCS MIKLÓSSZŰCS MIKLÓS
Vágólapra másolva!
2025.05.18. 14:42
null
Gárdos Róbert Dohában is bizonyítja, a tehetség és a szorgalom hosszú távon is tökéletes párosítás (Fotó: WTT)
Az osztrák színekben versenyző 46 éves Gárdos Róbert egyesben, párosban és vegyes párosban is győzelemmel mutatkozott be a dohai egyéni világbajnokságon.

Túlzás nélkül állítható, hogy a 46 éves Gárdos Róbert elnyűhetetlen. Az 1993-as ljubljanai korosztályos Európa-bajnokságon a serdülők között, még magyar színekben versenyezve egyesben és párosban is aranyérmet szerzett, aztán nem sokkal később a család úgy döntött, Ausztriába költözik. Azóta a szomszédos országnak szerzi a sikereket, a felnőtt Európa-bajnokságokról például van tíz érme, közte két arany, az egyik csapatban, a másik párosban. A kora alapján mostanában inkább már a veterán versenyeken kellene indulnia, ám a játéka még mindig a legjobbak között tartja, amit bizonyít, hogy a dohai világbajnokságra egyesben, párosban és vegyes párosban is kvalifikált.

Az első két nap alapján elmondható, nem turistáskodni ment Katarba: már mindhárom számban túl van a bemutatkozáson, s mindannyiszor győztesen hagyta el az asztalt. Egyesben a belga Cedric Nuytinck ellen győzött 4:2-re úgy, hogy végig az ő kezében volt az irányítás, párosban Daniel Habesohnnal – akivel egyébként 2012-ben a dániai Herningben Európa-bajnoki címet szerzett – ugyancsak belga kettőst legyőzve jutott tovább, vegyes párosban pedig Sofia Polcanova partnereként búcsúztatta a szerb Dimitrije Levajac, Izabela Lupuleszku duót.

57. EGYÉNI VILÁGBAJNOKSÁG, DOHA

Férfiak. Egyes. A 64 közé jutásért:

Gárdos Róbert (osztrák)–Nuytinck (belga) 4:2 (7, –6, 10, –7, 9, 7)

Páros. A 32 közé jutásért:

Gárdos, Habesohn (osztrák)–Allegro, Rassenfosse (belga) 3:2 (–11, 7, 10, –9, 7)

Vegyes páros. A 32 közé jutásért:

Gárdos, Polcanova (osztrák)–Levajac, Lupuleszku (szerb) 3:0 (12, 10, 7)

Legfrissebb hírek

András Csaba nagy csatában veszítette el negyeddöntőjét Pristinában

Egyéb egyéni
2025.06.06. 19:56

WTT: András Csaba negyeddöntős Pristinában

Egyéb egyéni
2025.06.06. 15:48

Asztalitenisz: András Csaba győzelemmel kezdett Pristinában

Egyéb egyéni
2025.06.05. 21:20

Asztalitenisz: férficsapatunk a bomba erős franciákkal került egy csoportba az Eb-n

Egyéb egyéni
2025.06.05. 14:31

Nem jutott be az Európa-kupa döntőjébe a Budaörsi SC

Egyéb egyéni
2025.06.04. 22:19

Asztalitenisz, Extraliga: a PTE PEAC hatodszor, az Erdért először lett bajnok

Egyéb egyéni
2025.06.01. 20:55

Asztaltenisz: a nőknél sorozatban hatodszor lesz Budaörs–Erdért döntő az Extraligában

Egyéb egyéni
2025.05.31. 19:22

Asztaltenisz Ek: tekintélyes budaörsi előny az elődöntő visszavágójára

Egyéb egyéni
2025.05.29. 21:20
Ezek is érdekelhetik