Golf: a mágikus fémlapocskától a 75 méterről beütött labdáig

Vágólapra másolva!
2011.05.23. 10:09
Címkék
Nagyüzem volt a világ golfpályáin a hét végén: Andalúziában két angol vívott meg az év eddigi talán legerősebb mezőnyű európai viadalán, a tengerentúlon David Toms fantasztikus eagle-t is ütve vetett véget öt éve tartó nyeretlenségének.

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY. Az öreg kontinensen az elmúlt hét végén nemcsak a megszokott módon, összesített ütésszám alapján avattak tornagyőztest, hanem a meccsjáték szabályai szerint, egyenes kieséses vetélkedés végén is.EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY. Az öreg kontinensen az elmúlt hét végén nemcsak a megszokott módon, összesített ütésszám alapján avattak tornagyőztest, hanem a meccsjáték szabályai szerint, egyenes kieséses vetélkedés végén is.

Kezdjük az utóbbi, a jelenlegi európai élmezőnyt felvonultató andalúziai viadallal, amelyen nem meglepő módon a vb-sorozat idei és tavalyi meccsjátékos tornájának győztese, Luke Donald és Ian Poulter jutott be a döntőbe – kisebb meglepetés viszont, hogy a két angol vetélkedőjét az utóbbi nyerte meg.

Győzelme esetén Donald átvehette volna a vezetést a világranglistán, csakhogy a korábbi remek játéka a döntőre már nem tartott ki, és bevallása szerint olyan gurításokat rontott el, amilyeneket álmából felriasztva is meg kellene tudnia csinálni.

Poulter – aki a legjobb 16 között elbúcsúztatta a világelsőt, a szintén angol Lee Westwoodot is – a döntő 12. szakaszán egy olyan ütéssel (birdie 15 méterről) dolgozta le hátrányát, amely után „igazságtalan" lett volna, ha elbukik. A lélektani hatás megvolt, a megelőző 14 (!) mérkőzését megnyerő Donald nem tudott újítani, és a parti az utolsó előtti szakaszon véget is ért.

A november óta először tornát nyerő Poulter két különleges motivációs tényezőről beszélt: az egyik a kisfia (történetesen ő is Luke, mint a vetélytársa) vasárnapra eső 7. születésnapja volt, a másik pedig, hogy elveszettnek hitt, amulettként magánál tartott markerét – a labda helyét jelölő fémlapocskát – egy bíró még idejében, a döntő során megtalálta...

A kisebb díjazású európai versenyen, Madeirán az északír Michael Hoey pályafutása második EPGA-diadalát aratta.

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY
VOLVO WORLD MATCH PLAY CHAMPIONSHIP, CASARES (Finca Cortesin Golf Club)
A pálya: 6750 méter, 72 par. A pénzdíj: 3.4 millió euró
ELŐDÖNTŐ
Ian Poulter (angol)–Nicolas Colsaerts (belga) 1, 0 – rájátszás után
Luke Donald (angol)–Martin Kaymer (német) 5, 3
DÖNTŐ
Poulter–Donald 2, 1
Az első szám a befejezéskor meglévő előnyt, a második a le nem játszott szakaszok számát jelenti.
EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY
MADEIRA ISLAND OPEN, MADEIRA (Porto Santo Golfe)
A pálya: 6442 méter, 72 par. A pénzdíj: 700 000 euró
AZ ÉLCSOPORT
1. Michael Hoey (északír) 278 ütés (72, 68, 67, 71)
2. Chris Gane (angol) 280 (67, 72, 70, 71)
Jamie Elson (angol) 280 (71, 68, 68, 73)

 

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY. Ötévnyi nyeretlenség után ülhetett diadalt David Toms vasárnap Texasban. A múlt héten rájátszásban veszítő, s a harmadik napon ezúttal is tetemes előnyt elherdáló amerikai golfozó az utolsó forduló 11. szakaszán – ahogyan fogalmazott: élete talán legjobb ütésével – 75 méterről talált be a lyukba, és azzal az eagle-lel (kettővel kevesebb ütés a lyukon elvártnál) végleg átvette a vezetést Charlie Vitől.

A 46 esztendős Toms a 13. győzelmét aratta a PGA Touron, és több mint tíz éve ő az első golfozó, aki egy héttel egy lélekromboló playoffvereség után tornát tud nyerni. Következmény: több mint egymillió dolláros csekkel dobogtathatta meg hitvese szívét házassági évfordulójukon.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY
CROWNE PLAZA INVITATIONAL AT COLONIAL, FORT WORTH (Colonial Country Club)
A pálya: 6587 méter, 70 par. A pénzdíj: 6.2 millió dollár
AZ ÉLCSOPORT
1. David Toms (amerikai) 265 ütés (62, 62, 74, 67)
2. Charlie Vi (dél-koreai) 266 (64, 67, 66, 69)
3. Bo Van Pelt (amerikai) 270 (68, 69, 68, 65)

 

AMERIKAI NŐI KÖRVERSENY. A döntő utolsó szakaszán öt méterről ütött birdie-vel Suzann Pettersen nyerte meg a legnagyobb presztízsű női körverseny hétvégi tornáját, amelyet a meccsjáték szabályai szerint rendeztek meg. A 30 éves norvég versenyző – aki nemcsak a Cristie Kerr elleni fináléban, hanem a verseny során mind a négy alkalommal birdie-vel teljesítette az utolsó szakaszt – másfél év után nyert ismét tornát az LPGA Touron, összességében pedig a hetedik alkalommal.

LPGA-KÖRVERSENY (NŐK)
SYBASE MATCH PLAY CHAMPIONSHIP, GLADSTONE (Hamilton Farm Golf Club)
A pálya: 6021 méter, 72 par. A pénzdíj: 1.5 millió dollár
ELŐDÖNTŐ
Suzann Pettersen (norvég)–Csoj Na Jon (dél-koreai) 4, 2
Cristie Kerr (amerikai)–Angela Stanford (amerikai) 1, 0
A 3. HELYÉRT
Csoj Na Jon–Stanford 4, 3
DÖNTŐ
Pettersen–Kerr 1, 0
Az első szám a befejezéskor meglévő előnyt, a második a le nem játszott szakaszok számát jelenti.

 

EURÓPAI NŐI KÖRVERSENY. Diana Luna mesteri játékkal harcolta ki élete negyedik győzelmét a hölgyek európai körversenyén (LET): az olasz játékos bogey nélkül, a négy forduló során 24 birdie-t ütve aratott fölényes diadalt Münchenben.

A második helyen ismerős nevet találunk: hét évvel ezelőtt a finn Minea Blomqvist volt az első Magyarországon megrendezett női profi verseny, az időközben megszűnt Central European Open győztese. Az azóta boldog édesanyává váló Minninek a tatai volt az első LET-győzelme, és most hosszú eredménytelenség után végzett ilyen jó helyen.

LET-KÖRVERSENY (NŐK)
UNICREDIT LADIES GERMAN OPEN PRESENTED BY AUDI, MÜNCHEN (Golfpark Gut Häusern)
A pálya: 5673 méter, 72 par. A pénzdíj: 350 000 euró
AZ ÉLCSOPORT
1. Diana Luna (olasz) 264 ütés (67, 67, 65, 65)
2. Minea Blomqvist (finn) 271 (67, 67, 67, 70)
3. Becky Morgan (walesi) 272 (65, 69, 69, 69)

 

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik