Vívó-vk: lemarad az olimpiáról a férfi párbajtőrcsapat

MTI/H. D.MTI/H. D.
Vágólapra másolva!
2021.03.22. 13:25
null
Siklósi Gergely egyéniben készülhet az olimpiára, a párbajtőrcsapat azonban nem jutott ki Tokióba (Fotó Tumbász Hédi, archív)
Nem sikerült negyeddöntőbe jutnia a magyar férfi párbajtőrcsapatnak a kazanyi világkupán, ezzel eldőlt, hogy lemarad a tokiói olimpiáról – írja az MTI.

 

A 16 közé az üzbégeken keresztül vezetett az út, ami egyáltalán nem bizonyult könnyűnek, alaposan meg kellett izzadni a sikerért. Hat párharc után még csak két tussal, 19:17-re vezettek a Rédli András, Berta Dániel, Andrásfi Tibor felállásban vívó magyarok, és a hetedikben is csupán eggyel nőtt a különbség, majd a nyolcadikat követően maradt a három találat. Rédli 26:23-as állásnál ment fel a pástra Fajzulla Alimovval szemben, és mozgalmas utolsó asszóban 10:5-re nyert a viadal honlapja szerint.

Ezután a kínaiak következtek, akik előzőleg a panamaiakat intézték el simán, 45:20-ra. Ez az összecsapás még szorosabban alakult és ráadástussal dőlt el az ázsiaiak javára. Ekkor már a vasárnap egyéniben ezüstérmes, 2019-ben világbajnok Siklósi Gergely vívott, Rédlivel és Andrásfival. Három pár után a kínaiak vezettek (5:7), majd még nőtt is a különbség, de Andrásfi a második pástra lépése alkalmával 6:3-ra megverte Tungot, ezzel egyenlített (15:15). A folytatásban Rédli két tussal kikapott Vangtól, majd Andrásfi megint egyenlített (21:21), a nyolcadik párban pedig Siklósi kéttusos előnyhöz juttatta a magyarokat úgy, hogy az első két találatot még ő kapta Vangtól. Az utolsó asszót Rédli 25:23-nál kezdte Tunggal, és bár igyekezett taktikusan vívni, az előnye elfogyott, majd 28:28-nál jött a ráadás. Ebben a magyarok voltak kedvezményezettek, és már majdnem le is telt az egy perc tus nélkül, amikor a kínai három másodperccel a vége előtt jó ütemben és pontosan szúrt.

A közvetlen ellenfelek közül az ukránok és az oroszok is negyeddöntőbe jutottak, így utóbbiak biztosan megelőzik a magyarokat, akik reálisan csak akkor szerezhettek volna kvótát, ha az oroszokat maguk mögött tartják a kvalifikációs rangsorban, és közben az ukránok megőrzik jelenlegi pozíciójukat és maradnak a négy között.

Egyéniben Siklósi szinte biztosan indulhat a tokiói olimpián.

VILÁGKUPAVERSENY, KAZANY
PÁRBAJTŐR, FÉRFI CSAPATVERSENY
A 32 KÖZÖTT

Magyarország–Üzbegisztán 36:28

A 16 KÖZÖTT
Kína–Magyarország 29:28

A 9-16. HELYÉRT
Németország–Magyarország 45:44

A 13-16. HELYÉRT
Magyarország–Izrael 45:36

A 13. HELYÉRT
Dánia–Magyarország 45:30

A kazanyi vk-n 29 férficsapat szerepelt.

(MTI)

Legfrissebb hírek

Vívás: aranyérmes a férfi párbajtőrcsapat a marrákesi vk-viadalon

Egyéb egyéni
2025.03.30. 22:02

Muhari Eszter aranyérmes a marrákesi világkupaversenyen

Egyéb egyéni
2025.03.29. 20:39

Siklósi Gergely nyerte a marrákesi világkupa-viadalt

Egyéb egyéni
2025.03.29. 20:37

Vívás: hat férfi párbajtőrözőnk főtáblás a marrákesi vk-viadalon

Egyéb egyéni
2025.03.29. 07:30

Gödöllői középiskolások nyerték a „Magyarok az olimpiákon” című olimpiatörténeti vetélkedőt

Egyéb egyéni
2025.03.27. 15:20

Brisbane 2032: krokodilok és erős áramlat a kajak-kenu versenyek tervezett helyszínén

Kajak-kenu
2025.03.27. 13:05

Vívás: Muhari Eszter egyetemi bajnok lett az Egyesült Államokban

Egyéb egyéni
2025.03.25. 15:41

Gyorskorcsolya: Kim Minseok elégedetlen a vb-szereplésével, de az olimpián dobogóra állna

Téli sportok
2025.03.25. 10:30
Ezek is érdekelhetik