Kl-selejtező: luxemburgi győzelem; gól nélküli döntetlen Koszovóban

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.07.23. 22:53
A Ballkani nem tudott odahaza nyerni (Fotó: Getty Images, archív)
A labdarúgó Konferencialiga selejtezőjének 2. fordulójában a koszovói Ballkani 0–0-t játszott a máltai Hamrunnal a párharc első mérkőzésén. A későbbi találkozókon a luxemburgi Differdange 1–0-ra legyőzte a kazah Ordabaszit, a San Marinó-i Virtus és az észt Flora viszont gól nélküli döntetlent ért el egymás ellen.

A koszovói és a máltai bajnok is tizenegyespárbajt követően búcsúzott a Bajnokok Ligája-selejtezőből, a Kl-párharcuk első mérkőzése inkább hazai fölényt hozott. A Ballkani a 20. percben közel járt a vezetés megszerzéséhez, ám Lindon Emerllahu elhibázta a büntetőt. Hiába birtokolta sokkal többet a labdát a hazai csapat, hiába volt a kapura lövések száma 12–1, a Hamrun kihúzta kapott gól nélkül a találkozó végéig. 0–0

A Differdange a portugál Jorginho góljával a 37. percben előnybe került, és a kiegyenlített összecsapáson a két, kaput eltaláló lövésig jutó Ordabaszi nem tudott egyenlíteni, tehát a luxemburgiak várhatják kedvezőbb helyzetből a jövő heti visszavágót. 1–0

Még vendégként is sokkal többet támadott a Flora, bár az észtek 16 lövéséből csak négy találta el a kaput, de a Virtusnál ez a két szám hat és egy volt. Gólból viszont nullát láthattak a nézők, így ez a párharc is teljesen nyílt maradt. 0–0