Drámai Heerenveen- továbbjutás, búcsúzott a címvédő

2005.12.14. 23:38
Befejeződtek az E, az F, a G és a H-csoport küzdelmei az UEFA-kupában. A negatív meglepetés, hogy búcsúzott a címvédő CSZKA Moszkva, amely ugyan nem lépett pályára a fordulóban, ám a Heerenveen győzelme miatt csak a csoport negyedik helyét szerezte meg.
Bosko Jankovics mozdulata hűen tükrözi: a Crvena zvezda a 94. percben esett ki
Reuters
Reuters

UEFA-kupa, csoportkör:

E-csoport:
  • Roma-Basel 3-1 (Taddei 12., Totti 44., Nonda 49. ill. Petric 78.)
  • Strasbourg-Crvena Zvezda 2-2 (Gameiro 79., 90. ill. Basta 33., Djokaj 63.)
F-csoport:
  • O. Marseille-Dinamo Bukarest 2-1 (Cesar 38., Delfim 45. ill. Niculescu 52.)
  • Heerenveen-Levszki Szófia 2-1 (G. Samaras 55., Hansson 90. ill. M. Ivanov 53.)
G-csoport:
  • PAOK Szaloniki-Rennes 5-1 (Rochat 4.-öngól, Hrisztodopulosz 38., Jiaszumi 79., 89., Szalgipidisz 83.-11-es ill. Briand 70.)
  • Stuttgart-Rapid Bukarest 2-1 (Gomez 20., 37. ill. Burdujan 80.)
H-csoport:
  • Bolton-Sevilla 1-1 (Ngotty 65. ill. Correira 74.)
  • Guimaraes-Besiktas 1-3 (Saganowski 14. ill. Toroman 9., 60., Youla 18.)
Az E-csoportban az AS Romának mindenképpen győznie kellett ahhoz, hogy biztosan továbbjusson, hiszen a Crvena Zvezda és a Tromsö is csak egy ponttal állt mögötte, igaz, Szekeres Tamás norvég csapatának már nem volt esélye a továbblépésre, ugyanis nem lépett pályára a játéknapon.

A 12. percben a baseli védők csúnyán elnéztek egy előreívelt szabadrúgást, a labda Taddei elé került, s a brazil félfordulatból vezetést szerzett. Az időközben a sérülés miatt Panuccit elveszítő olaszok a félidő lefújása előtt megduplázták előnyüket, amikor Aquilani passzából Totti mattolta Zuberbühlert. A második félidő elején Nonda végleg eldöntötte a találkozót, Petric csak szépíteni tudott.

Basel igazi hőse azonban egy Kevin Gaminero nevű játékos volt. Nevezett ugyan soha nem játszott a svájci klubban, de a szurkolók körében valószínűleg hasonló népszerűségnek örvend majd, mivel a Strasbourg játékosaként két gólt rúgott a Crvenának, a másodikat a 94. percben, ezzel megpecsételte a szerbek sorsát.

Az F-csoportban az volt a nagy kérdés, hogy búcsúzik-e a címvédő CSZKA Moszkva, az oroszoknak ráadásul az ellenfelek kezében volt a sorsa. Nos, a tavalyi győztes végül elbukott, pedig sokáig úgy tűnt, hogy számára jók lesznek az eredmények.

A már továbbjutó Olympique Marseille a Dinamo Bukaresttel szemben győzött, a másik párban a játéknap előtt utolsó helyen álló Heerenveen Hansson utolsó percben lőtt góljával legyőzte a Levszki Szófiát, s ezzel továbbjutott. Ennek a meccsnek magyar érdekeltsége is volt, hiszen Szabó Zsolt volt a játékvezető.

A G-csoportban a PAOK Szaloniki az utolsó negyedórában tönkreverte a Stade Rennes-t, míg Giovanni Trapattoni Stuttgartja az általában tartaléknak számító Gomez két góljával győzte le a Rapid Bukarestet.

A H-csoportban a Guimaraes Dragóner Attila nélkül állt fel, s a nemrég edzőváltáson átesett klub tovább folytatta gyenge szereplését, s mindössze egy szerzett ponttal esett ki a csoportból. A mérkőzés hőse Ibrahim Toraman volt, aki két góllal járult hozzá a Besiktas sikeréhez. Igaz, ez sem volt elég a török továbbjutáshoz.

A csoport másik találkozóján a Bolton és a Sevilla békés, 1-1-es döntetlent játszott egymással annak a tudatában, hogy ez az eredmény mindkét együttesnek elég...