1. félidő1. félidő
Edzés mínusz 20, mérkőzés mínusz 13 Celsius-fokban. Ez – és fűtött műfű – várta az ennél picit talán melegebb időjáráshoz szokott görög csapatot Moszkvában, a Rubin ideiglenes otthonában. A kazanyi rendezésnek – és a későbbi kezdésnek – a téli időjárás semmi esélyt nem adott...
Miként ellenfelének sem az Olympiakosz. A szervezett görögök irányították a játékot az első félidőben, a házigazdák gyorsan elveszítették a labdát, és egyébként is elsősorban a visszazárással voltak elfoglalva. A támadásra kevés energiát pazaroltak. Szinte semmit. Az Olympiakosz védelme sallangmentesen látta el a feladatát, Megyerinek alig akadt dolga.
Először a 14. percben kellett védenie, Nelson Valdez bal oldalról megrúgott labdája azonban középre, bokához jött, ezt biztosan fogta. De legalább meggyőződhettünk róla: még nem fagyott meg. Legközelebb már csak a szünet előtt nem sokkal avatkozott játékba, akkor Bibrasz Natho ígéretes helyről leadott, ám végül nem túl bonyolultra sikerült szabadrúgását fogta biztosan légiósunk. A kettő között a pireusziak járatták a labdát és jelentettek több veszélyt a kapura, de a saját tizenhatosuk előterét hét-nyolc emberrel megszálló oroszok ellen nehezen boldogultak.2. félidő
A szünet után egy elszántabb kazanyi együttes érkezett a pályára. A házigazdák feljebb tolták a védekezésüket, már a félpálya környékén elkezdték zavarni az ellent, próbálkoztak a labdaszerzéssel, illetve abból támadást kezdeményezni. A 48. percben Valdez egy jobb oldali beadást megszelídítve lőtt 14 méterről – Megyerinek ezért már nemcsak vetődnie, hanem nyújtóznia is kellett, de bravúrral tolta ki a jobb alsóba tartó labdát.
KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!
Kiegyenlítetté és hullámzóbbá vált a játék – egy alkalommal Megyerinek bátran, a tömeget megelőzve kellett kilépnie egy szabadrúgás után középre lefejelt labdánál –, de a 71. percben a vendégek mégis megérdemelten jutottak vezetéshez. Az oroszok egy veszélyes akciót megúsztak kapott gól nélkül, de csak szögletre tudtak tisztázni. A beadásnál Giedrius Arlauskis jól mozdult ki a gólvonalról, azonban rosszul ért a labdába: a lecsorgót a spanyol David Fuster vágta be a kapuba a sűrűn keresztül (0–1).
A gól, a nehezen megszerzett előny után, gyakorlatilag a középkezdésből indított akciónál egy pillanatra kihagyott a vendégek védelme. A 72. percben középen kinyíltak a görögök, és négy védő(!) között Gökdeniz Karadeniz kapott egy kiugratást. A török légiós eltolta a kifutó és kivetődő Megyeri mellett a labdát, már a tizenhatoson belül, majd nagyot esett. A szerb Milorad Mazics habozás nélkül büntetőt ítélt és kiállította a magyar kapust. A Megyeri helyét elfoglaló – hivatalosan a gólszerző Fuster helyett érkező – Roy Carroll aligha ilyen bemutatkozásra számított új klubjában, de végül sikerült emlékezetessé tennie. A büntetőt az izraeli Natho végezte el, de a bal alsóba tartó labdáját az északír hálóőr ki tudta ütni, így egycsapásra hőssé vált.
A hátralévő idő mezőnymunkát hozott, a görögök létszámhátrányban már egyértelműen az előny megtartására törekedtek, amit a támadásban végig keveset mutató Rubin ellen sikerrel teljesítettek is.
„Gyorsan történt az egész, de annyira azért nem, hogy ne tudtam volna felmérni, nem érhetem el a labdát – nyilatkozta a mérkőzés után a Nemzeti Sport megkeresésére Megyeri Balázs. – Amikor ezt észleltem, amennyire csak lehetett, igyekeztem összehúzni magam, hogy ne buktassam, ő viszont van annyira rutinos futballista, hogy otthagyja a lábát. Egy biztos: nem akartam szabálytalanságot elkövetni. A játékvezető úgy ítélte meg, hogy az volt, a döntését elfogadom. Nekem mindenesetre tiszta a lelkiismeretem, s lehet, hogy tízből tízszer ugyanígy cselekednék." HA ARRA IS KÍVÁNCSI HOGYAN LÁTJA MOST MEGYERI BALÁZS A HELYZETÉT A KLUBNÁL, MI A VÉLEMÉNYE RIVÁLISÁRÓL, ROY CARROLLRÓL, AKKOR KERESSE A NEMZETI SPORT SZERDAI SZÁMÁT! |
A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT, ELSŐ MÉRKŐZÉS |
Rubin Kazany (orosz)–Olympiakosz (görög) 0–1 (David Fuster 71.) |
KÉSŐBB |
Braga (portugál)–Besiktas (török) |