El, D-csoport: a Bordeux legyőzte a Newcastle-t, így csoportelső

2012.12.06. 20:55
A labdarúgó Európa-liga D-csoportjának hatodik fordulójában a Bordeux hazai pályán 2–0-ra nyert a Newcastle ellen, így ő végzett a kvartett élén, míg a Marítimo 2–1-re legyőzte az FC Bruges-t.

Marítimo (portugál)–FC Bruges (belga)Marítimo (portugál)–FC Bruges (belga)

A Marítimo már csak a szép búcsúzás érdekében lépett pályára a szintén már biztos kieső Bruges ellen. A portugálok viszonylag hamar előnybe kerültek: a 18. percben Luís Olim szögleténél Goncalo Abreu érthetetlenül üresen maradt, s kiválóan fejelt a belga hálóba (1–0).

Izgalmasra sikeredett a hajrá: előbb a 85. minutumban a Bruges egyenlített Lior Refaelov büntetőjével, ám rá két percre a Marítimo azonnal válaszolt a korábban Abreut váltó Heldon révén, aki bevetődve, fejjel juttatta a labdát a hálóba (2–1).

Bordeaux (francia)–Newcastle United (angol)

A Newcastle is a csoportelsőség reményében utazott Franciaországba, pechjére ott azonban egy roppant erős Bordeux-val találkozott, amely ellen az angolok tartalékos kezdőcsapata nem volt elég.

A hazaiak a 29. percben Cheick Diabaté révén kerültek előnybe: a mali támadó két védő szorításában bólintott a kapuba (1–0). Diabaté a 73. percben megduplázta csapata vezetését, ezzel beállította a 2–0-s végeredményt. Győzelmével a Bordeux végzett a kvartett élén a Newcastle előtt.