El: a Dinamót kizárták; Dzsudzsák útja szabad a Herthába?

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2015.06.19. 16:01
null
Dzsudzsák Balázst a Bundesligába segítheti a Dinamo Moszkva kizárása (Fotó: AFP)
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) a pénzügyi fair play megsértése miatt kizárta a Dzsudzsák Balázst is foglalkoztató Dinamo Moszkvát az Európa-liga következő idényéből.

 

Az UEFA azzal indokolta meg döntését, hogy a fővárosi klub vétkes a pénzügyi fair play szabályzat megsértésében, a túlzott futballistafizetésekben és a szabálytalan – az egyesületnek indokolatlanul magas támogatást garantáló – szponzori szerződésekben.

„A kizáráson kívül nem kaptunk további büntetést” – jelentette ki pénteken Vaszilij Tyitov, a Dinamo igazgatótanácsának elnöke.

A klub csütörtökön, az UEFA pénzügyi fair play szabályainak betartását ellenőrző bizottságának látogatása után közölte, hogy a játékosfizetéseket csökkentő új finanszírozási rendszert vezet be. A vezetőség ígéretet tett arra, hogy véget vetnek a túlköltekezésnek, az újonnan szabályozott bérpolitikának megfelelően leszállítják a futballisták fizetését, s a jövőben tartózkodnak a túl sokba kerülő játékosok szerződtetésétől.

A gárda azzal szerezte meg az Európa-liga 2015–2016-os szezonjában való indulás jogát, hogy az orosz bajnokságban legutóbb negyedikként végzett.

Legfrissebb hírek

A Man. City kapta a legtöbb pénzt válogatott játékosai után, Magyarországon a Ferencváros az első

Minden más foci
2025.04.22. 13:21

„Néhány percre elfelejthetjük, hogy milyen idényünk van” – Rúben Amorim a drámai El-továbbjutás után

Európa-liga
2025.04.18. 08:31

Kialakult a legjobb négy mezőnye az El-ben és a Kl-ben – íme, az elődöntők menetrendje

Európa-liga
2025.04.18. 00:49

Frankfurtban harcolta ki a négy közé jutást a Spurs, a Bodö/Glimt kiejtette a Laziót az El-ben!

Európa-liga
2025.04.17. 23:55

Fergie-time: a Manchester United a 120. és a 121. percekben szerzett gólokkal győzte le a Lyont

Európa-liga
2025.04.17. 23:46

Zirkzee az idényben már nem játszik, Onana védi az MU kapuját a Lyon ellen

Európa-liga
2025.04.16. 19:42

Három kontinentális szövetség vezetője is ellenzi a 64 csapatos vb ötletét

Minden más foci
2025.04.15. 16:15

Rangos UEFA-elismerést kapott a DVTK

Labdarúgó NB I
2025.04.11. 12:14
Ezek is érdekelhetik