Két kiállítás, három gól – Mourinhóék győzelemmel kezdték az El idei kiírását

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.09.26. 20:53
José Mourinho csapata begyűjtötte a három pontot (Fotó: Getty Images)
A labdarúgó Európa-liga alapszakaszának 1. fordulójában a Fenerbahce otthon 2–1-re nyert az Union Saint-Gilloise ellen, míg a Rangers 2–0-ra győzött a Malmö vendégeként.

FENERBAHCE–UNION SG

Kiegyenlített első félidőt hozott a mérkőzés, és inkább a belgák voltak veszélyesebbek, viszont a törökök szereztek vezetést: a 26. percben Caglar Söyüncü húzta be a kapuba a labdát 7 méterről. A második játékrészben több Fener-helyzetet láthattunk, viszont nem egy újabb gól miatt örülhettek a hazai szurkolók. A 74. percben En-Neszirit borította fel gólhelyzetben Kevin Mac Allister a tizenhatosa előterében, amiért piros lapot kapott. Nem sokkal később el is dőlt a meccs, Osayi-Samuel lövése után kiütötte a labdát Moris, azonban éppen Christian Burgesst találta el, s róla a saját kapujába pattant a labda.

A találkozót a Fenerbahce is 10 emberrel fejezte be, ugyanis Bright Osayi-Samuel három perc alatt begyűjtött két sárga lapot, ráadásul utóbbit a tizenhatoson belüli becsúszás miatt kapta. Emiatt büntetőt rúghatott az Union SG, de Ivanovic lövését kifogta Livakovic. Azonban így is szépítettek a vendégek, Ivanovic távoli lövése kijött a kapufáról, ám a kipattanót Ross Sykes bepasszolta a kapuba. Az egyenlítés már nem jötte össze, José Mourinho csapata 2–1-es győzelemmel kezdte az Európa-ligát.

MALMÖ–RANGERS

Rögtön az 1. percben előnybe került a Rangers, egy borzasztó hazaadás után Cyriel Dessers csapott le a labdára, eltolta a kapus mellett, de a kapufát találta el, viszont a kipattanót az albán válogatott Nedim Bajrami a hálóba pofozta. A vendégek a folytatásban nagy fölényben játszottak, a Malmö egyszer próbálkozott a szünetig kapura lövéssel, de akkor sem találta el. A második félidő sem alakult jobban a svédek szempontjából, a kapura továbbra sem voltak igazából veszélyesek, míg a 76. percben kétgólosra növelték előnyüket a skótok, lezárva ezzel a mérkőzést, Ross McCausland 16 méterről kapufás gólt lőtt a bal alsóba. 0–2

EURÓPA-LIGA, ALAPSZAKASZ
1. FORDULÓ
Fenerbahce (török)–Union Saint-Gilloise (belga) 2–1 (Söyüncü 26., Burgess 82. – öngól, ill. Sykes 90+3.)
Kiállítva: Osayi-Samuel (90.), ill. K. Mac Allister (74.)
Malmö (svéd)–Rangers FC (skót) 0–2 (Bajrami 1., McCausland 76.)
Később
21.00: AS Roma (olasz)–Athletic Bilbao (spanyol) (Tv: RTL Három) – élőben az NSO-n!
21.00: Ajax (holland)–Besiktas (török)
21.00: Eintracht Frankfurt (német)–Viktoria Plzen (cseh)
21.00: Tottenham Hotspur (angol)–Qarabag (azeri)
21.00: Braga (portugál)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli)
21.00: Lyon (francia)–Olympiakosz Pireusz (görög)
21.00: FCSB (román)–RFS (lett)
SZERDÁN JÁTSZOTTÁK
Manchester United (angol)–Twente (holland) 1–1 (Eriksen 35., ill. Lammers 68.)
Galatasaray (török)–PAOK (görög) 3–1 (Baba Rahman 48. – öngól, Akgün 75., Icardi 90+5., ill. Konsztanteliasz 67.)
Dinamo Kijev (ukrán)–Lazio (olasz) 0–3 (B. Dia 4., 35., Dele-Bashiru 33.)
Kiállítva: Braharu (72.), ill. Noslin (82.)
Ludogorec (bolgár)–Slavia Praha (cseh) 0–2 (M. Jurásek 37., Chytil 65.)
Midtjylland (dán)–Hoffenheim (német) 1–1 (Osorio 42., ill. Moerstedt 89.)
Nice (francia)–Real Sociedad (spanyol) 1–1 (Rosario 45., ill. Barrenetxea 18.)
Anderlecht (belga)–Ferencvárosi TC 2–1 (Verschaeren 60., Dolberg 66. – 11-esből, ill. A. Traoré 86.)
AZ (holland)–Elfsborg (svéd) 3–2 (R. van Bommel 44., 50., Parrott 74. – 11-esből, ill. Ouma 23., Hedlund 53.)
Kiállítva: Holmén (86., Elfsborg)
Bodö/Glimt (norvég)–FC Porto (portugál) 3–2 (Högh 15., Hauge 40., 62., ill. Omorodion 8., Gül 90.)
Kiállítva: Määttä (51., Bodö/Glimt)