Häkkinen három másodpercet kapott Badoertől

2006.11.30. 18:33
Mika Häkkinen az utolsó helyen végzett a McLaren-Mercedesszel a Formula–1-es csapatok barcelonai tesztsorozatának harmadik napján. A kétszeres világbajnok finn pilóta öt év után ült újra F1-es autóba, és több mint három másodperccel volt lassabb, mint a mai lista élén végző Luca Badoer (Ferrari).
Mika Häkkinen leggyorsabb köre is fél másodperccel volt lassabb, mint Vitantonio Liuzzié
Reuters
Reuters

Szavazás

Ön szerint ki lesz a világbajnok 2007-ben?

Írja be az itt látható számot!
Eddie Jordan korábbi Formula–1-es csapatfőnök néhány napja egyszerű médiaeseménynek titulálta a McLaren-Mercedes döntését, hogy a wokingiak színeiben 1998-ban és 1999-ben világbajnoki címet szerző Mika Häkkinen egy napig teszteli a csapat autóját a barcelonai Circuit de Catalunyán.

Az ír sportvezető azzal érvelt, hogy ennyi idő alatt megszokni sem tudja az autót a finn versenyző, nemhogy segítségére lehetne a szakembereknek.

Jordannek igaza lehetett, Häkkinen ugyanis 79 kört tett meg a McLarennel, de még az utolsó előtti helyezettnél is több mint fél másodperccel volt lassabb. Nem beszélve a Felipe Massa távozása után a Ferrari és a mezőny leggyorsabb pilótájáva avanzsáló Luca Badoernél, aki több mint három másodpercet vert a népszerű Mikára.

Érdemes összehasonlítani a 38 éves Häkkinen és a frissen szerződtetett, 21 esztendős újonc McLaren-Mercedes-pilóta, Lewis Hamilton idejét, amiből látszik, hogy a GP2 idei bajnoka majd 2,3 másodperccel volt jobb.

Változás történt a Renault-nál, ahol Heikki Kovalainen megelégelte, hogy Nelsinho Piguet eddig mindig megverte. Ezúttal a fiatal finn versenypilóta Badoer mögött második lett (1:16,609), megelőzve a BMW-Sauber lengyel tehetségét, Robert Kubicát.

A három nap alatt csupán Felipe Massa, Luca Badoer, Heikki Kovalainen és Robert Kubica tudott 1:17 percnél gyorsabb kört autózni Barcelonában.