Kétmillió dollárt is megér Murdochnak a Hamiltonról szóló könyv

Vágólapra másolva!
2007.09.05. 12:43
Még nincs hat hónapja, hogy belecsöppent a Formula-1 világába, egy nemzetközi kiadócég máris minimálisan kétmillió dollárt (nagyjából 375 millió forint) fizetett azért, hogy megszerezze a Lewis Hamilton, világbajnoki pontverseny éllovasa eddigi életéről és pályafutásáról szóló könyv publikálási jogát.
Lewis Hamilton minden idők egyik legsikeresebb újonca a Formula?1-ben
Lewis Hamilton minden idők egyik legsikeresebb újonca a Formula?1-ben
Lewis Hamilton minden idők egyik legsikeresebb újonca a Formula?1-ben
Lewis Hamilton minden idők egyik legsikeresebb újonca a Formula?1-ben

A HarperCollins, amelyet Rupert Murdoch médiamogul News Corporation nevű cége tulajdonol, állítólag hét számjegyű összeget fizetett angol fontban a pilótának. A november elején megjelenő kötet a Lewis Hamilton: Az én történetem címet fogja viselni.

„Jelentős összeget fektettünk bele, de nagyon bizakodunk, hogy a Lewis Hamiltonról szóló könyv jól fog fogyni”, mondta a HarperCollins kiadási igazgatója, Jane Beaton a Daily Mailnek. „Lewisnak fantasztikus éve van” – tette hozzá.

A 21 éves brit versenyző tizenkét nagydíj után a bemutatkozó évében már három futamgyőzelemmel büszkélkedhet, ezen kívül hétszer állhatott fel a dobogóra és négyszer indulhatott a versenyen az egyes rajtkockából.

Hamilton öt ponttal előzi meg kétszeres világbajnok csapattársát, Fernando Alonsót az egyéni pontversenyben.

A hétvégi Olasz Nagydíjon lesz egy éve, hogy újoncként megnyerte a GP2 világbajnoki címét.

„Remélhetőleg ugyanilyen jól fogok teljesíteni ezúttal is Monzában, és jó emlékeim lesznek erről a futamról a jövőben” – nyilatkozta a vasárnapi Monzai Nagydíj kapcsán a McLaren-Mercedes világbajnok-jelöltje.

VIDEÓ – PORTRÉFILM LEWIS HAMILTON EDDIGI PÁLYAFUTÁSÁRÓL

Legfrissebb hírek

A McLaren felkészült rá, hogy egy-egy döntésével felbosszanthatja a versenyzőit

F1
34 perce

Piastri és a McLaren elképesztő fölényben van a bahreini időmérő előtt

F1
2 órája

A Red Bullnak jobb munkát kellene végeznie ahelyett, hogy folyamatosan panaszkodik – Norris

F1
4 órája

„A McLaren egy másik bolygón van" – a Ferrarit bosszantja a nagy hátrány

F1
17 órája

A kezében maradt a kormány – Alonso elmagyarázta, mi történt

F1
18 órája

A McLaren villámgyors; Alonso kezében maradt a kormánya a második bahreini edzésen

F1
Tegnap, 16:35

Norris a leggyorsabb, Hamilton a harmadik a továbbfejlesztett Ferrarival a bahreini nyitányon

F1
Tegnap, 13:12

Erős Red Bull, tanácstalan Ferrari, feszültségek az FIA körül – a Bahreini Nagydíj következik

F1
2025.04.10. 17:12
Ezek is érdekelhetik