Kettős győzelmet aratott a McLaren az első szabadedzésen

2008.07.18. 12:17
Az első szabadedzéssel „útjára indult” az 55. Német Nagydíj Hockenheimben. A péntek délelőtti gyakorlás a két McLaren sikerét hozta. Az első helyen Lewis Hamilton végzett csapattársa, Heikki Kovalainen előtt. A harmadik a ferraris Felipe Massa lett.
Hamilton nyerte meg az első hockenheimi szabadedzést
Fotó: Imago
Fotó: Imago

Szavazás

Ön szerint ki nyeri meg 2008-ban a Formula-1-es világbajnokságot?

1 % (26)
Lewis Hamilton és Heikki Kovalainen csatáját hozta az első szabadedzés a Német Nagydíjon. A McLaren-istálló brit pilótája csak az utolsó pillanatban előzte meg finn csapattársát.

A nagy rivális Ferrari versenyzői a harmadik és az ötödik helyet szerezték meg, „szendvicsbe fogva” a Renault kétszeres világbajnok pilótáját, Fernando Alonsót.

Felipe Massa nem maradt le sokkal az első két helyezettől, de a negyedik Alonso már több mint hat tizedet „kapott” Hamiltontól.

A szabadedzés elején még vizes pályán kezdték el a körözést a versenyzők, mivel reggel esett az eső. Ez az időeredményeken is meglátszott: ahogy száradt az aszfaltcsík, egyre jobb időket értek el a pilóták.

Sokáig úgy tűnt, Massa megnyeri a gyakorlást, de a 90 perces edzés vége felé Kovalainen nagyszerű kört futott, és 0.130 ezredet vert a brazilra. Ám csak néhány pillanatig állt az élen a finn, Hamilton ugyanis néhány másodperccel később megelőzte csapattársát.

A vizes, csúszós pálya ellenére csak egy pilóta szenvedett balesetet: Robert Kubica BMW-je 11 perccel az edzés vége előtt kicsúszott, és nem túl nagy erővel nekicsapódott a korlátnak. A lengyel pilóta nem folytatta a gyakorlást, így az utolsó előtti helyen végzett.