Valentino Rossi: Igen jó F1-es versenyző vált volna belőlem

2008.11.20. 22:46
A nyolcszoros Moto GP-világbajnok Valentino Rossi szerint remek Formula–1-es pilóta vált volna belőle, ha három évvel ezelőtt vált, és két kerék helyett a négykerekű alkalmatosságot választotta volna.
Rossi követte az utasításokat
Fotó: Reuters

Valentino Rossi ismét kipróbálta a Ferrari F1-es autóját Mugellóban. Az olasz Moto GP-világbajnok a gyakorlás után elmondta: akár remek autóversenyző is lehetett volna belőle.

„Rengeteg munkával igen jó F1-es versenyző vált volna belőlem. Nehéz megmondani, hogy bajnok lettem volna, vagy sem, de a lehetőség benne volt” – mondta Rossi.

Az olasz motoros leggyorsabb köre egyébként mindössze két másodperccel volt lassabb, mint amennyi idő alatt a majdnem világbajnok Felipe Massa teljesítette a versenypályát.

A gyakorláson egyébként ezer szurkoló is bíztatta Rossit.

A 29 éves motoros 2006 februárjában már tesztelt egy Ferrarit, akkor az is felmerült, hogy a motorozásról esetleg az autózásra vált, végül azonban maradt a kétkerekűeknél. A mostani lehetőséget ajándékba kapta az istállótól, miután begyűjtötte újabb vb-elsőségét