Andrij Sevcsenko Amerikáról, az Eb-favoritokról és Kassaiékról

Vágólapra másolva!
2012.06.27. 07:28
null
Andrij Sevcsenko még egy búcsúmeccset szeretne (Fotó: Action Images)
Címkék
Az Európa-bajnokságról tudósító kollégánk, Borbola Bence Kijev egyik külvárosi iskolájában találkozott Andrij Sevcsenkóval. Az ukrán aranylabdás a hajdani sulijában – a 216-os számú, Mate Zalky 8/G szám alatt található intézményben – saját költségen felújíttatta a futballpályát, újságírónk pedig e jeles alkalomból a Nike segítségével készíthetett interjút a klasszis játékossal.

 

– Komolyan gondolta és mondta, hogy visszavonul a válogatottságtól?
– Természetesen. Ez nem is kérdés! Befejeztem, kész, ennyi volt. Illetve ahogy azt már mondtam, egy búcsúmeccsnek nagyon örülnék. Eddig száztizenegyszer voltam válogatott, misztikus szám ez, de ha lehet, rossz emlékű, vesztes meccsel semmiképpen sem szeretnék hátat fordítani a csapatnak.

– Melyik csapat nyeri meg az Eb-t?
– Látja, ez jó kérdés. Több nagyszerű csapat is van, tudom, hogy mindenkinél a spanyolok és a németek a favoritok, de szerintem itt már bármelyik válogatott nyerhet. Én mindenesetre sok sikert kívánok mind a négy versenyben lévő együttesnek a hátralévő időre – győzzön itt, Ukrajnában a legjobb.

– Ilyen rendezésről álmodtak?
– Az ukrán büszke nép, és most mi tényleg azok vagyunk. Mindenki láthatja, hogy nagy feladatok megoldására is képesek vagyunk. Hiába riogattak mindenkit azzal, hogy veszélyes lesz hozzánk jönni, ha teheti, akkor mindenki Lengyelországban szálljon meg, ha jól sejtem, maga is tapasztalja az utcán, a tereken, hogy nálunk valóban minden nagyszerű.

– Napokon belül lejár a szerződése a Dinamo Kijevnél. Irány Amerika?
– Ez a tervem. A családdal szeretnénk néhány évet ott eltölteni, az ottani profiligában egy-két, esetleg három jó szezonom még lehet. Egyáltalán nem érzem fásultnak, unottnak magam, manapság is örömmel járok az edzésekre, de a szerződésem júliusban lejár, és biztos vagyok benne, hogy az amerikai kihívás csak újabb energiákat szabadít fel bennem.

ANDRIJ SEVCSENKO TERMÉSZETESEN BESZÉLT AZ UKRÁN–ANGOL EB-CSOPORTMÉRKŐZÉSEN BÍRÁSKODÓ KASSAI VIKTORRÓL ÉS SEGÍTŐIRŐL IS, ÉS MUNKATÁRSUNKNAK AZT IS ELMONDTA, MILYEN ÉRZÉSEKKEL GONDOL VISSZA A NAGY VISSZHANGOT KIVÁLTÓ TÉVES ÍTÉLETÜKRŐL – ERRŐL A SZERDÁN MEGJELENŐ NEMZETI SPORTBAN OLVASHATNAK.

A NEMZETI SPORT HELYSZÍNI TUDÓSÍTÓINAK MOBILITÁSÁT AZ I30 FORGALMAZÓJA, A HYUNDAI HOLDING HUNGARY KFT. BIZTOSÍTJA.

 

Legfrissebb hírek

Négy válogatott kijutott a férfi kézilabda Európa-bajnokságra

Kézilabda
4 perce

A Nemzeti Sport volt a legolvasottabb a sportmédiában a múlt héten is

Egyéb egyéni
32 perce

Tenisz: Gálfi Dalma nem jutott főtáblára Antalyában

Tenisz
51 perce

Videó: Gattuso összeszólalkozott a szakkommentátorral a Hajduk súlyos veresége után

Minden más foci
1 órája

NHL: Ovecskin drágítja a belépők árait

Amerikai sportok
1 órája

Sérülés miatt valószínűleg véget ért az FC Barcelona középpályásának idénye

Spanyol labdarúgás
1 órája

Ultimátumot kapott Thiago Motta a Juventus vezérkarától – sajtóhír

Olasz labdarúgás
2 órája

„Kínos volt"– Markót nem hatotta meg Hadjar elkeseredettsége, szerinte a pilóta „könnyes showműsort rendezett"

F1
2 órája
Ezek is érdekelhetik