Vb 2010: a statisztika szerint nem lesz gól az egyik negyeddöntőn

2010.07.02. 13:08
A múlt eredményei azt mutatják: az egyik találkozó gól nélkül végződik, és csak tizenegyesrúgásokkal dől el a labdarúgó-világbajnokság negyeddöntőjében.

Amióta az egyenes kieséses szakaszban tizenegyespárbajok dönthetnek a továbbjutásról, mindig akadt a negyeddöntőben egy olyan mérkőzés, amely 0–0-s végeredményt követően tizenegyesekkel dőlt el a vb-n – egy kivételtől eltekintve.

1986 óta csupán az 1994-es tornán (Svédország–Románia) került sor – gól nélküli döntetlen helyett – 2–2 után a 11-esekre a negyeddöntőben.