A mérkőzés egyetlen gólját Pak Nam Csol fejelte a második félidő elején. A meccsnek szakmai tétje nem volt, hiszen Japán már korábban kiharcolta a továbbjutást a selejtező következő szakaszába, és Észak-Korea búcsúja is korábban eldőlt.
A két ország között nincs diplomáciai kapcsolat, s a kommunista észak-koreai rezsim jóvátételt követel az 1945 előtti pusztításért a régióban egykor hagyományosan hódítóként fellépő Japántól.
A két ország közötti feszültség a találkozón, sőt azt megelőzően is érezhető volt. Az Észak-Koreában 22 év után pályára lépő japán válogatottat érkezése után négy órán át várakoztatták a phenjani repülőtéren, a játékosok csomagjainak átvizsgálásakor több tételt elkoboztak a vámosok – sőt japán sajtóbeszámolók szerint három áramszünet is tarkította a várakozást.
A helyi szurkolók hevesen tüntettek a mérkőzés előtt, amikor lejátszották a japán himnuszt. Az előzményeknek megfelelően a játék is meglehetősen feszült hangulatban zajlott, a felek többször dulakodásba keveredtek, egy futballista, az észak-koreai Dzsong Il Kvan piros lapot kapott a hajrában.
Noha Észak-Korea az 1–0-s siker ellenére kiesett, a lefújás után a játékosok hatalmas ünneplésben részesültek. Presztízssikerük értékét növeli, hogy Japánnak ez volt az első veresége a 17 mérkőzéssel ezelőtt hivatalba lépő olasz szövetségi kapitány, Alberto Zaccheroni irányításával.
ÁZSIAI ZÓNA, 3. SELEJTEZŐKÖR, C-CSOPORT |
Észak-Korea–Japán 1–0 (Pak Nam Csol 50.) |
Üzbegisztán–Tádzsikisztán később |
Az állás: 1. Japán 10 pont, 2. Üzbegisztán 10, 3. Észak-Korea 6, 4. Tádzsikisztán 0 |