A svédek kaput eltaláló lövés nélkül is 1–1-re végeztek az írekkel

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2016.06.13. 17:50
A labdarúgó Európa-bajnokság E-csoportjának nyitó mérkőzésen hiába szerzett vezetést Wes Hoolahan remek góljával Írország, Ciaran Clark öngólja után 1–1-re végzett Svédországgal.

A svédeknek nem volt kaput eltaláló lövése, de az írek besegítettek (Fotó: Action Images)
A svédeknek nem volt kaput eltaláló lövése, de az írek besegítettek (Fotó: Action Images)
A svédeknek nem volt kaput eltaláló lövése, de az írek besegítettek (Fotó: Action Images)
A svédeknek nem volt kaput eltaláló lövése, de az írek besegítettek (Fotó: Action Images)
A svédeknek nem volt kaput eltaláló lövése, de az írek besegítettek (Fotó: Action Images)

LABDARÚGÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG
E-CSOPORT, 1. FORDULÓ
ÍRORSZÁG–SVÉDORSZÁG 1–1 (0–0)
Saint-Denis,
Stade de France, 73 419 néző. Vezette: Mazsics (szerb)
ÍRORSZÁG: Randolph – Coleman, O'Shea, Clark, Brady – McCarthy (McGeady, 85.), Whelan, Walters (McClean, 63.), Hoolahan (Keane, 78.), Hendrick – Long. Szövetségi kapitány: Martin O'Neill
SVÉDORSZÁG: Isaksson – Lustig (Johansson, a szünetben), M. Olsson, Granqvist, Lindelöf – S. Larsson, Lewicki (Ekdal, 86.), Källström, Forsberg – Berg (Guidetti, 59.), Ibrahimovic. Szövetségi kapitány: Erik Hamrén
Gólszerző:
Hoolahan (48.), ill. Clark (71. – öngól)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

KÉSŐBB
21.00: Belgium–Olaszország

A mérkőzés előtt Zlatan Ibrahimovictól várták leginkább a varázslatot a szurkolók, ehhez képest a svéd klasszis gyakorlatilag eltüntette magát a pályáról az első félidőben.

Nem úgy az íreket, akik hamar nyomatékosították, hogy nem az áldozati bárány szerepét kívánják betölteni. A 10. percben Hendrick lövésénél Isakssonnak kellett résen lennie, majd O'Shea-nek már csak az üres kapuba kellett volna helyeznie, ha nem marad le egy kicsit a labdáról.

Fél órához érve még jobban felpörögtek az írek, Brady 18 méterről kevéssel a léc fölé lőtt, Hendrick pedig 22 méterről telibe lőtte azt, fájdalom, ezért sem járt gól.

A fordulást követően aztán megszületett a megérdemelt ír gól, Coleman jobb oldali beadását követően egy pattanás után, dropból Hoolahan nagyszerűen tüzelte a labdát a bal alsó sarokba. 1–0



Ez végre ébresztőül hatott a svédekre, akik rögvest ritmust váltottak, és Randolph reflexének köszönhetően nem született öngól (még...), majd Forsberg ismétlése nem talált kaput.

Ibrahimovicék egyre aktívabbá váltak, de a klasszis csatárnak csak nem akart összejönni a gól – úgyhogy segítséget kapott az ellenféltől: bal oldali beadását Clark a saját kapujába fejelte – öngól! 1–1



A hátralévő időben mindkét félnek volt lehetősége, de újabb gólt egyik (ír) játékos sem tudott szerezni, mindkét csapat egy ponttal gazdagodott.

Legfrissebb hírek

Svédország és Oroszország is öt gólt szerzett felkészülési mérkőzésen

Minden más foci
2025.03.25. 22:40

„A magyarok Ronaldo miatt nem örülnek a portugáloknak” – az örmények pedig őt várják

Foci vb 2026
2025.03.25. 17:59

Népsport: Cseh Matyi befűzte az íreket

Népsport
2024.12.16. 12:19

Készülünk – Deák Zsigmond jegyzete

Magyar válogatott
2024.12.14. 23:09

Az örmény csapatkapitány érdekes sorsolásról beszélt, az ír kapitány szerint jobb és rosszabb is lehetett volna

Minden más foci
2024.12.13. 14:56

A portugálokat még sosem vertük meg, a dánokat, az íreket és az örményeket viszont igen – ők lesznek a vb-selejtezős ellenfeleink

Magyar válogatott
2024.12.13. 13:52

Haaland és az angolok gólzápora feljutást ért, nekünk az osztrákok és a görögök is juthatnak

Minden más foci
2024.11.17. 20:05

Svédország a szlovákok legyőzésével jutott vissza a B-ligába

Minden más foci
2024.11.16. 22:52
Ezek is érdekelhetik