A „szelídíthetetlen oroszlánok" meze nem sokban változott az előző világbajnoksághoz képest, az első és a második számú szerelés is megőrizte alapszínét, a zöldet és a sárgát, ahogy a gyártó (Puma) is ugyanaz maradt.
A Puma – afrikai szokásához híven – ezúttal is extravagáns mezzel rukkolt ki, ezen a vonalon a kameruni válogatott szerelése mindig is az élen járt, elég csak a 2002-es ANK-n hordott (de a vb-ről letiltott) ujjatlan mezre gondolnunk.
A zöld és sárga alapszínt ezúttal barlangrajz hatású mintákkal dobták fel (az 1998-as vb-n viselt mexikói mezt eszünkbe juttatva), igaz, ez csak a hazai változaton hangsúlyos. A márkajelzés középen található, így a szív fölött maradt hely a hiányozhatatlan üvöltő oroszlánnak, a bal oldalon a címer kapott helyet.
Ausztrália (B-csoport)
Az ausztrálok is maradtak gyártójuknál (Nike), de a mez átalakult a négy évvel korábbihoz képest. Továbbra is a tradicionális (az ausztrál címerben található akáciától származtatott) arany és zöld szín uralja a hazai szerelést, de megjelenésében jóval letisztultabb.
A felső sárga, a nadrág zöld, a két szín minimális arányban keveredik, valamint szintén újdonság (2010-hez képest) a fehér sportszár, illetve a gallér. Az idegenbeli szerelés obszidián (vulkáni üveg) színű, a felső, a nadrág és a zokni egyaránt.
Elefántcsontpart (C-csoport)
Elefántcsontpart mezét is a Puma gyártja, így „Afrika hollandjai” csak egy keveset kaptak a Kamerunnál hangsúlyos jellegzetes mintákból (váll és hónalj). A színek nem változtak, az első számú mez narancs, a második pedig zöld lett (a nadrág és a sportszár is), újdonság azonban az afrikai (és a Puma által gyártott) mezeknél megszokott testhez álló szabás, illetve eltűnt az idegenbeli mezről a vízszintes fehér csíkozás.
Japán (C-csoport)
A japán válogatott első számú meze maradt a közel sem tradicionális, de újabban megszokott kék színnél, amit rózsaszín betétekkel dobtak fel az ujjaknál és a vállrésznél. 2010-hez képest eltűnt a fehér nadrág, helyette az is kék lett, a sportszárnál pedig inkább a pink dominál.
Egyértelmű újdonság az idegenbeli mez: az Adidas leváltotta a fehéret (amit a kapusok kaptak meg) egy merész neon zöld változatra, ami a fiatalság lendületét hivatott szimbolizálni. Az ujjak és a vállak ennél a szerelésnél is kaptak egy kis pluszt.
Irán (F-csoport)
Irán meze egyedülálló a 32 csapatos mezőnyben, hisz a közel-keleti ország válogatottja az egyetlen, amely a német Uhlsport gyártó mezében fut majd ki a pályára. Az Uhlsport 2012 óta gyártja az iráni válogatott mezét.
A gyártó nem variált sokat Irán mezével, a hazai fehér, az idegenbeli piros lett, visszafogott zöld betétekkel – megjelenítve a nemzeti lobogó színeit.
Érdekesség, hogy az első és a második számú mez különböző gallérral lett ellátva, de mindkettőn helyet kapott egy különleges, az ázsiai gepárdot ábrázoló minta. Az idegenbeli szereléshez készített sportszár pedig a torna talán legvagányabb lábravalója lett.
Nigéria (F-csoport)
A „szupersasok” kissé unalmas 2010-es vb-mezét most feldobta az Adidas, de nem vagyunk benne biztosak, hogy talpra is esett, persze ez ízlés kérdése.
A hagyományosan zöld hazai szerelés ezúttal világosabb árnyalatot, az oldala és az ujjak sötétebb zöldet kaptak. A hosszanti csíkozás az idegenbeli fehér meznél már eltűnik, a zöld betét viszont itt is feltűnik. Ez az egyetlen afrikai mez, amelyet nem a Puma gyárt.
Ghána (G-csoport)
A Kamerunnál és Elefántcsontpartnál már látott „barlangrajzok” Ghána (Puma) mezén is feltűnnek, bár hangsúlyosan csak az idegenbeli mezen.
Ghána első számú letisztult fehér szerelése alig változott valamit a 2010-es világbajnoksághoz képest, amit a galléron és az ujjak végén látható népi viselet inspirálta mintázat tesz egyedülállóvá. A „fekete csillagok” öltözetéből az idei évre szinte teljesen eltűnt a korábban domináns sárga szín, nyomokban felfedezhető az idegenbeli piros mezen (a márkajelzésen és a sportszáron), viszont annál hangsúlyosabb a csillagos díszítés, ami az ujjak végén is visszaköszön. A nadrágok és a sportszárak a mezek színéhez igazodnak.
Algéria (H-csoport)
A „sivatagi rókák” fehér és zöld meze a nemzeti zászlóra utal, amelyben a fehér a tisztaságot, a zöld az iszlámot jelképezi. A Puma többi mezével ellentétben ebbe a két szerelésbe nem sok fantáziát tett, talán a mezőny legunalmasabb garnitúráját sikerült legyártani az algériai válogatottnak. Persze ha a szereléshez izgalmas meccsek párosulnak majd Oroszország, Belgium és Dél-Korea ellen, egy szavunk sem lesz.
Dél-Korea (H-csoport)
A dél-koreai válogatott hazai szerelésében a dél-afrikai vb-hez képest csak finom változásokat eszközölt a Nike, a jellegzetes piros megmaradt, talán ezúttal erősebb is lett, mint négy évvel ezelőtt.
A címer, a gallér és az ujjak kék színnel dobják fel a tömény pirost, amit jól egészít ki a kék nadrág. Az idegenbeli mez (akárcsak 2010-ben) fehér lett, a gyártó jól játszott a piros és a kék szín beépítésével, így visszafogott maradt, de nem untat. A mezek egyedi gallért kaptak, ami elegáns (amolyan katonás) fazont kölcsönöz a felsőnek.
Mezinvázió sorozatunk következő részében a dél-amerikai és a CONCACAF-zóna mezeit mutatjuk be, végül Európával zárjuk a nyári futballdivatkörképet.