A 95. percben jött a győztes gól, a Lyon idegenbeli sikerrel vett lendületet

2024.09.29. 19:10
Két lyoni, Maxence Caqueret és Duje Caleta-Car a TFC öngólját ünnepli (Fotó: AFP)
A Lyon 2–1-re legyőzte idegenben a Toulouse-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 6. fordulójának vasárnapi játéknapján. Vendégként nyert a Reims is, és jó szériája révén immár negyedik, míg a Nantes–Saint-Étienne presztízsmérkőzés 2–2-re végződött.

TOULOUSE–LYON 1–2

A Lyon az előző két fordulóban csupán egy pontot szerzett, és bár a Toulouse ellen a közelmúltban biztosra mehetett (13 győzelem és két döntetlen a legutóbbi 15 élvonalbeli bajnokin), a vasárnap kora délután sem indult jól: egy rossz felszabadítás után Yann Gboho nagy lövéssel megszerezte a vezetést a Téfécének.

Rasmus Nicolaisen öngólja révén az OL gyorsan egyenlített, de nem volt képes irányítani a meccset, sőt kapusa, Lucas Perri többször is nagyot védett a második félidőben. A végig kezdeményezőbb hazaiak balszerencséje a sérülések miatt ráadásban teljesedett be: a 95. percben Malick Fofana közeli lövését már csak a gólvonalon túlról tudták a mezőnybe vágni – a Lyon elkönyvelte idénybeli első idegenbeli győzelmét!

Az OL-nek ez volt a hatodik bajnoki gólja a rendes játékidő lejárta után ebben a naptári évben – a francia élvonalban egyetlen másik csapatnak sem volt ilyen sok.

NANTES–SAINT-ÉTIENNE 2–2

Nagy csatát hozott a két korábbi korszakos csapat mérkőzése. Az előző fordulóban pontot érő gólt szerző ifjú Johann Lepenant főszereplésével (egy gól, egy gólpassz) 2–0-ra elhúztak a „kanárik”, és a második találat után nem sokkal centiken múlt a harmadik góljuk (Matthis Abline kapufát lőtt). Padlóközelben volt a Saint-Étienne, azonban az idény korábbi meccsein minden helyzetét elpuskázó Ibrahim Sissoko ezúttal tíz percen belül kétszer is a kapuba talált, és a vendégek a viharos végjátékot már kihúzták újabb kapott gól nélkül – az egy héttel korábbi nizzai 0–8 után fontos ponthoz jutottak. Az előző két idényt a második vonalban töltő „zöldek” 2022 májusa óta először szereztek idegenbeli gólt a Ligue 1-ban – akkor is Nantes-ban tették…

ANGERS–REIMS 1–3

Gyorsan eldőlni látszott, hogy nem ezen a mérkőzésen születik meg az Angers első győzelme: a vendégek két japán légiósa, Nakamura Keito és Ito Dzsunja is a kapuba talált az első harminc percben. Nem is következett be fordulat, a hazaiak erejéből csak a szépítésre futotta, ráadásul már 0–3-nál… A Reims immár öt forduló óta veretlen, és feljött a tabella negyedik helyére.

FRANCIA LIGUE 1
6. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Toulouse–Lyon 1–2 (Gboho 14., ill. Nicolaisen 28. – öngól, M. Fofana 90+5.)
Angers–Reims 1–3 (Ferhat 84., ill. Nakamura 9., Ito 25., Munetsi 79.)
Nantes–Saint-Étienne 2–2 (Lepenant 10., S. Thomas 49., ill. I. Sissoko 57., 68. – a másodikat 11-esből)
Kiállítva: Coco (90+8. – Nantes)