Ha Ferencváros, akkor rossz hír&Sajnos ezt az idén már megszokhatták a szurkolók, hiszen a 2004-es évben leginkább csak szomorú híreket hallhattak csapatukról.
Tavasszal kezdődött a kudarcsorozat, azóta számtalanszor szó volt távozó játékosokról, lemondó szakosztályelnökről, gyenge eredményekről… Most pedig egy újabb komoly problémával küzd a szakosztály: a remek lehetőségeket kínáló AstraZeneca Jégcsarnoknak - amely a 2003-as bajnoki idénytől volt a Ferencváros "otthona" - kénytelenek búcsút inteni a jégkorongozók, s irány újra a jó öreg Kisstadion jege. Nagy viszszaesés ez egy rendezett körülményeket biztosító, kulturált, fedett létesítményhez képest…
Az anyagi gondok miatt padlóra, pontosabban jégre került a zöld-fehér együttes
A szakosztály pénze nemes egyszerűséggel elfogyott, így nem tudják megfizetni a káposztásmegyeri létesítmény pályabérletét. "Nincs szponzorunk, ezért nincs pénzünk sem - foglalta össze tömören a gondot Somos Attila, a jégkorongszakosztály elnöke. - A Ferencváros éves szinten támogatja a szakosztályt, negyedévente utalnak pénzt, de az idén csak az első három hónapra járó összeget kaptuk meg ez idáig. Némi szponzori pénzzel rendelkeztünk, ám ez mára elfogyott, így nem tudjuk tovább fizetni a borsos bérleti díjakat." Hétfőtől tehát az edzéseket újra a szabad ég alatt végzik a zöld-fehér hokisok, de ennél nagyobb gondot okoz a versenykiírás, miszerint a bajnoki mérkőzéseket csak fedett jégpályán lehet játszani - Magyarországon egyedül a miskolciak kaptak engedélyt a szövetségtől fedél nélküli meccsek rendezésére, mert a borsodiaknak nincsenek még megoldva a pályagondjaik. A fradisták méltányossági kérelmet juttatnak el ez ügyben a szövetséghez, melyben azt kérik, hogy engedélyezzék a szabad ég alatt lejátszani a hátralévő bajnoki mérkőzéseiket. "Egyelőre még nem érkezett be a kérelem a szövetségbe, de már értesültünk a Ferencváros anyagi nehézségeiről - mondta Kovács Zoltán, a jégkorongszövetség főtitkára. - Örülnék, ha megoldható lenne a Fradi számára, hogy a soron következő mérkőzéseit egy másik csapat fedett csarnokában játssza le, de nem kényszeríthetjük őket olyan kiadásokba, melyekre nincs anyagi fedezetük. A szövetség amúgy lehetőség szerint meg kívánja adni a fővárosi csapatnak az engedélyt arra, hogy a Kisstadionban tudjon bajnoki meccset játszani." Számokban a pályacsere annyit jelent, hogy a Kisstadion jegéért óránként ötezer forintot kell fizetni, szemben az AstraZeneca díjaival, ami huszonötezer forint plusz áfás óránkénti költséget jelentett. Más kérdés, hogy jelenleg az ötezres órabérre sincs keret.