Az esti mérkőzések is az nagycsapatok győzelmét ígérték az ausztriai jégkorong-világbajnokságon, azonban sem a D-csoportban a csehek, sem a B jelzésű gruppban az amerikai nem mutattak valami lehengerlő játékot a németek illetve a lettek ellen. A két pontot azért mindkét nagycsapat megszerezte, így mindkettő bebiztosította a középdöntőbe jutást is.
Tomas Kaberle (fehérben) és Daniel Kreutzer kissé hajbakapott ugyan, de komoly bunyó nem volt a meccsen
Tomas Kaberle (fehérben) és Daniel Kreutzer kissé hajbakapott ugyan, de komoly bunyó nem volt a meccsen
A németek a Kazahsztán elleni 2-1 arányú meglepetés-vereséget követően lépéshátrányba kerültek az alsóház elkerüléséért vívott csatában, így nem léphettek feltartott kézzel jégre a cseh válogatott ellen. Vladimir Ruzicka legénységének viszont a könnyű csoport akár a botlásra is lehetőséget adott volna.
Ennek ellenére a kizárólag az NHL-ben már draftolt játékosokkal érkező csehek erősen kezdték a találkozót: a két legjobbját, a kapus Olaf Kölziget és a csatár Marco Sturmot is nélkülöző német csapatnak inkább a védekezés jutott osztályrészül. A második emberelőnyüket pedig gólra is váltották: Jaromir Jagr passzát Pavel Kubina vágta a hálóba. Ezen kívül azonban csak helyzetekig jutott az 1999 és 2001 között zsinórban háromszor világbajnok, azóta azonban éremig sem jutó cseh gárda, ráadásul a második játékrészben már a németeknek is futotta egy-két veszélyes akcióra.
Jagrnek fájó ujjal kellett levonulnia
Ebben mondjuk nem kis szerepe lehetett a játékvezetőknek, akik ebben az időszakban egymás után állították ki a fiúkat. Egy alkalommal azonban néma maradt sípjuk: éppen akkor, amikor Jagr kezére úgy rávágott az egyik német, hogy a cseh menő nem is tudta folytatni a játékot ujjsérülése miatt.
Az utolsó játékrész aztán újra meggyőző cseh fölényt hozott, de hogy ezt sikerült is gólra váltani, az legalább annyira a szerencsének, mint Petr Sykora egyéni akciójának köszönhető, de a szép szóló után elvesztett, de valahogyan mégis előtte maradt korongot mindenesetre szemfülesen lőtte a hálóba a cseh csatár. A németek ezután is mentek becsülettel, de már csak a kapuralövési arányon tudtak faragni. Csehország válogatottja valószínűleg csak annyit adott ki magából, amennyit feltétlenül muszáj volt a győzelemhez, míg a németek tartalékos csapatukkal ennél többre nemigen lehetnek képesek, így az alsóház elkerüléséért Svájccal kell majd ki-ki meccset vívniuk.
Az egy gólt és két asszisztot író Doug Weight (szemben) gratulál a kétgólos Mark Parrishnek (háttal)
Szavazás
A B-csoportban a szlovéneken két napja átgázoló amerikai válogatottnak a Kanada ellen becsülettel helytállva szoros meccsen vereséget szenvedő Lettország volt az ellenfele. A természetesen sokkal nagyobb nevekből álló tengerentúliak a könnyűnek hitt győzelem fölötti örömükben át is aludták az első harmadot: összesen négy lövést küldtek az NHL-ben évekig méltatlanul mellőzött lett kapus, Arturs Irbe kapuja felé. Ahogy az már lenni szokott, a balti állam játékosai viszont vérszemet kaptak, és emberelőnyből meg is szerezték a vezetést.
A hatalmas blamázs veszélye aztán csak szűk 20 perc után hárult el valamelyest az amerikaiak feje fölül, amikor Doug Weight végre kiegyenlített. A lettek védekezésére azonban továbbra sem lehetett panasz, az első két harmadban összesen 13 lövést engedélyeztek az amiknak - bár ennél tovább ők sem jutottak. Az utolsó harmadra azonban összekapta magát Peter Laviolette legénysége, és gyorsan helyrebillentették a világ állását: több lövést (tizenhetet) küldtek kapura, mint addig összesen, és Mark Parrish góljai révén megszerezték a győzelmet.