„A projekt során telepítésre kerülő talajhőszondák a gépészeti berendezésekkel, valamint a légtechnikai rendszer speciális befúvó szerkezetével megújuló energiaforrásból biztosítják a csarnok szárító téli fűtését, nyári hűtését. A beruházás lényegében nyolcvanöt százalékos készültségi fokon áll, még a három nagy szellőzőgép bekötése és apróbb munkálatok várnak ránk” – mondta Lengyel Attila, a kivitelező ELKA Épületgépész Kft. ügyvezetője, aki a helyszíni bejárás alkalmával mutatta be az eddig elkészült munkákat.
Újdonság, hogy nyáron a tetőt – amely ötven-hatvan fokra is felmelegedhet – vízzel fogják locsolni, mivel nincs hőszigetelve, így várhatóan kevesebb hűtési energia kell majd a jégminőség biztosításához.
Mindenesetre a jégcsarnok „lakói” nevében Ocskay Gábor, a Sapa Fehérvár AV 19 szakosztály-igazgatója bizakodóan nyilatkozott: „A beruházás nagymértékben hozzájárulhat a csarnok komfortfokozatának növeléséhez, mivel a tervezett légtechnikai rendszerrel a lelátók temperált friss levegőt kapnak, ezáltal biztosítani tudják az állandó 10-14 Celsius-fokot a létesítményben még a legnagyobb télben is. A párátlanítás kérdése talán még fontosabb, hiszen ezzel minden őszi és tavaszi időszakban meg kellett küzdenünk, amikor esős az időjárás. Ez hosszú évek óta károsította a csarnok ragasztott faszerkezetét.”
A korszerűsítéstől többek között azt is várják, hogy a jéghőfokot állandó hőmérsékletre lehet beállítani. Természetesen az sem mellékes, hogy már a decemberi mérkőzéseken megvalósulhat a szurkolók álma, és a kabátjukat letehetik a ruhatárban.
Bár egyelőre ez még merész elképzelésnek tűnik.