ICEHL, RÁJÁTSZÁS
DÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS
Hydro Fehérvár AV19–Red Bull Salzburg 1–3 (1–1, 0–1, 0–1)
Székesfehérvár, 3260 néző. V: Ofner (osztrák), Zrnic (szlovén), Seewald, Nothegger (osztrákok) FEHÉRVÁR: TIRRONEN – Atkinson, H. Nilsson / Fournier, T. Campbell / Dahlroth, HORVÁTH M., Ambrus G., Szabó D. – MAGOSI B. 1, Hári J. (1), Kuralt (1) / Erdély Cs., Bartalis I., Petan / Rétfalvi, Sarauer, Terbócs / Jacobs, Németh K., Mihály Ákos. Edző: Kevin Constantine
SALZBURG: TOLVANEN– Heinrich, LoVerde / DALHUISEN (1), BRENNAN 1(1) / Kanzig, Pallestrang / Predan, Zündel – RAFFL 2, Nissner (1), P. Schneider / Lebler, Järvinen, Huber / Wukovits, Baltram, Hochkofler / Harnisch, Leonhardt, Loney. Edző: Matt McIlvane
Kapura lövések: 22–34. Gól – emberelőnyből: 3/0, ill. 2/0
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–0 a Red Bull Salzburg javára
ÖSSZEFOGLALÓ
Az életben maradás volt a tét a Hydro Fehérvár AV19-nek az ICEHL-döntő negyedik felvonásán az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban, ahová – a bajnoki cím kapujában – már számos szurkolója elkísérte a Red Bull Salzburgot. Mindenképp örvendetes volt, hogy a hazai és a vendégtábor igyekezett egymást túlharsogni (lemértük, száz decibelt is meghaladta a hangerő!), az kevésbé, hogy a pont a sajtópáholy előtt helyet foglaló osztrák szimpatizánsok zászlóitól időnként semmit sem láttunk...
Hallani viszont hallhattuk, hogy az elmúlt három mérkőzés hagyott sérelmeket a magyar szurkolókban: a játékvezetői négyes (egy salzburgi és egy villachi delegálttal) éppen csak a jéghez érintette a pengéjét, s harsány füttykoncert támadt.
Szerencsére a Volánt a bírói tevékenység hidegen hagyta, s már az első percekben folyamatos nyomás alatt tartotta vendégeit, végül a kétmeccses eltiltását töltő Brady Shaw helyére előlépő Magosi Bálint maradt üresen a kapu előterében, és Atte Tolvanen bal füle mellé bombázott. A következő ordító helyzet is előtte nyílt, de csak a felső vas koppant hatalmasat. A továbbiakban is egykapuzott a Volán, csak betalálni nem sikerült neki, ami öt perccel az első játékrész vége előtt megbosszulta magát. A Salzburg csapatkapitánya, Thomas Raffl egyenlített csapata első valamirevaló akciójából – külön fájó, hogy ismét Rasmus Tirronen lába alatt csusszant át a vonalon a korong, így a 14–5-ös lőlap ellenére egálban fordultak a felek a második harmadra.
Az első kisbüntetés a fehérváriakat sújtotta, de főleg Horváth Milán hősies védőmunkájának köszönhetően kivédekezték, s visszaállt az eddigre megszokott hazai mezőnyfölény – csak sajnos, ahogy korábban, ezúttal is meddőnek bizonyult, s Raffl ismét büntetett, most egy kipattanót mesterien húzott át saját lába között hátrafelé, majd ugyanazzal a mozdulattal kanalazott rajta egyet, meglepve Tirronent. A folytatásban aggasztóan sok időt töltött a Volán saját kapuja előtt, de az állás már nem módosult, így egygólos hátrányban kezdte meg a záró harmadot.
A Red Bull sokkal lendületesebben jött ki az utolsó húsz percre, diktálta a játékot és az iramot is, és olyan nyomás alatt tartotta Tirronen ketrecét, hogy egy-egy sor akár másfél percig brusztolt, mire érkezhetett a váltás. A végjátékra ennek szöges ellentettje volt igaz, s a Fehérvár folyamatosan fel tudott állni ellenfele kapuja előtt, de továbbra sem tudott mit kezdeni a helyzeteivel – s az utolsó percekben az üres kapus orosz rulettet másodpercek alatt elvesztette. Így ironikus módon a koronázóváros jegén a söpréssel nyerő Salzburgot avatták az ICEHL 2021–2022-es királyává, de a Volánnak így sincs miért szégyenkeznie, és még hosszú, hosszú percekig zúgtak is a klubot éltető rigmusok. 1–3
PERCRŐL PERCRE
III. HARMAD
19. perc: Lemegy Tirronen, Sarauer érkezik a helyére.
15. perc: Hári passzolt vissza Atkinsonnak, viszont a kanadai lövése nem találta el a kaput. Növeli a nyomást a Fehérvár a Salzburgon, amibe a szurkolók is besegítenek.
14. perc: Mihály lőtt, de pont az egyik saját csapattársát találta el. A kipattanó Magosi elé került, a támadó azonban nem tudta kapura irányítani a korongot.
14. perc: Kiegészült a Salzburg, lejárt Nissner kiállítása.
13. perc: A kapus és az egyik védő is elveszítette az ütőjét a Salzburgnál, azonban nem tudta kihasználni ezt a szituációt a Fehérvár.
12. perc: ÓRIÁSI LEHETŐSÉG! Kuralt kihasználta sebességbeli fölényét, üresre cselezte magát, de középre tett passzára nem ért oda Bartalis tökéletesen.
8. perc: Brennan lőtt távolról, a kipattanó után Jarvinen próbálkozott volna, de a játékvezető sípoltak már közben.
6. perc: Hatalmas nyomás a Fehérvár kapujánál, de a Salzburg nem találja a rést a falon.
2. perc: Schneider próbálkozott közvetlen a kapu előteréből, de Tirronen védeni tudott. Aktívabban kezd a Salzburg az utolsó 20 percben.
II. HARMAD
17. perc: Dalroth volt határozott a kapu előtt, és sikerült elérni, hogy Lebler elé ne kerüljön oda rendesen a korong, így kissé el is mozdult a fehérvári kapu.
17. perc: Hiába a két kiállítás, a Fehérvárnak nem sikerült kihasználni az emberelőnyt. Ismét egyenlő számban a pályán a csapatok.
14. perc: Erdély jutott át a négy védőn, egy az egyben vezette a kapusra a korongot, de Pallestrang pont annyira odapiszkált a magyarnak, hogy nem tudta jól megütni a korongot.
10. perc: Schneider próbálkozott távolról, de a jól záró védelemnek, és Tirronennek köszönhetően nem lesz belőle gól.
9. perc: A Salzburg percei voltak most ezek: LoVerde volt az aki egy magasan érkező korongba beletette az ütőjét és lőtt, de Tirronen a helyén volt és védett.
5. perc: Nilsson próbálkozott rá egy lövésre nagyjából a félpályáról, de Tolvanen látja a korongot, felnyúl, és lehúzza a játékszert.
3. perc: Raffl próbálkozott még egy lövéssel, de nem született gól belőle, így a Salzburg nem tudta kihasználni az időközben lejáró emberelőnyét.
3. perc: Leonhardt próbálkozott távolról, de Tirronen védeni tudta a középre tartó, jól látható lövést.
Fantasztikus számok: 14 lövés a fehérvári, mindössze 5 a salzburgi oldalon.
I. HARMAD
19. perc: Kuralt szépen fordult le a védőjéről, de nem találta el a kaput.
19. perc: Jacobs próbálta meglepni a pálya jobb oldaláról, a palánk mellől egy lövéssel Tolvanent, de a finn kapus védett.
18. perc: Elszabadulnak az indulatok a pályán, de a játékvezetők egyik felet sem büntették.
11. perc: Hári kapott jó passzt, bevárta a társait, a második hullámban érkező Campbellnek passzolt, aki távolról lőtt, de Tolvanen ismét védeni tudott. Hihetetlen iram, hihetetlen helyzetek.
9. perc: Erdély passzolt Petan elé, de a korong elzúgott a kapu előtt. Nem sokkal később Jacobs kerülte meg a kaput és próbálta meg behúzni a kapus mellett a korongot, de Tolvanen nagy nyugodtsággal pöckölte arrébb a játékszert. Nagyon agresszívan, pörgősen támad a Fehérvár.
7. perc: Mihály gyönyörű lövést mutatott be a pálya jobb oldaláról, a védő lába között, de Tolvanen védeni tudott így is.
6. perc: Bartalis lőtt ismét távolról, de Tolvanen magabiztosan védett.
5. perc: Brennan vitte fel üresen a támadó harmadba a korongot, lőtt is jobb oldalról, de Tirronen védte a próbálkozást.
Nagy iramban kezdődik a negyedik összecsapás, eddig a Fehérvár helyezte nagyobb nyomás alá Salzburgot, több helyzetet alakítottak ki a hazaiak.
4. perc: Erdély tette vissza a palánkkal a korongot vissza Nilssonnak, aki kapásból lőtt, de elakadt a próbálkozás. Erdély ezután Atkinson elé passzolt, de ő sem tudta eltalálni a kaput.
3. perc: Nilsson lőtt távolról, középről, de Tolvanen magabiztosan fogja a korongot.
1. perc: Rögtön tűzijáték a Salzburg kapuja előtt, azonban nem sikerül gólt szerznie a fehérvári támadósornak.
Azt már korábban is említettük, hogy a két kapus rendkívül jól játszik a döntőben, de ezt a számok is igazolják. A hazaiak kapusa 92.7, míg a vendégeké 95.2 százalékát védi a lövéseknek eddig a rájátszásban.
Felcsendültek a himnuszok, előbb az osztrák, majd a magyar hangzik fel az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban.
ELŐZMÉNYEK
A Hydro Fehérvár AV19 számára eddig nem szerencsés az osztrák jégkorongliga döntője, hiszen az eddigi három mérkőzését elveszítette a Red Bull Salzburg ellen. Az osztrák együttes előbb hosszabbításban győzte le a magyar együttest 2–1-re, majd 5–3-ra nyert a Raktár utcában, végül pedig otthon nyert ismét 2–1-re, így egy sikerre került a bajnoki címtől.
ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A HYDRO FEHÉRVÁR AV19–RED BULL SALZBURG JÉGKORONGMÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!