Henrik Nilsson távozik a Fehérvár AV19 csapatától

Vágólapra másolva!
2024.03.20. 14:07
Henrik Nilsson távozik Fehérvárról (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
Henrik Nilsson, a Fehérvár AV19 jégkorongcsapat svéd-magyar hátvédje a következő szezontól visszatér Svédországba, de a magyar válogatottban továbbra is szeretne jégre lépni.

A 32 esztendős sportoló távozásáról klubja számolt be szerdán a honlapján.

„Megtisztelő, hogy magyar állampolgár lehetek. A hazatérésem ellenére szeretnék jégre lépni a magyar válogatottban és közösen kiharcolni az A-csoportba jutást Bolzanóban” – mondta a fehérvári színekben 112-szer szereplő játékos, aki 2021-ben érkezett Székesfehérvárra az akkori ligarivális Dornbirn Bulldogs csapatától.

Nilsson a legnagyobb sportsikernek a tavalyi döntőbe kerülést, a klub első Bajnokok Ligája-szereplését és a Magyar Kupa megnyerését nevezte, és azt is elárulta, hogy nem szakmai, hanem családi okok miatt döntött a váltás mellett, mivel legkisebb gyermekénél cukorbetegséget diagnosztizáltak.

„Természetesen megértjük a döntést és minden jót kívánunk Henriknek, valamint a családjának is a jövőben mind a sportban, mind pedig a magánéletben! Személyében igazi csapatembert ismertünk meg, akinek köszönjük a közös sikereket, az elmúlt három évben mutatott játékát és reméljük, a jövőben még adódik lehetőség a közös munkára” – idézte a honlap Szélig Viktort, a csapat általános igazgatóját.
 

 

Legfrissebb hírek

Nagy hiányérzettel zárta az idényt Hári János

Jégkorong
2025.03.10. 18:51

Osztrák hokiliga: salzburgi söpréssel vége a Fehérvár idényének

Jégkorong
2025.03.09. 18:25

Osztrák hokiliga: kikapott a Fehérvár Bécsben, pénteken dől el a továbbjutás

Jégkorong
2025.02.25. 22:02

Jégkorong: hátrányból győzött a Fehérvár a helyosztó első meccsén

Jégkorong
2025.02.23. 18:17

A Salzburg elleni győzelem nagy lökést adna a fehérvári hokisoknak a rájátszásra

Jégkorong
2025.02.20. 08:49

Vereségével elveszítette első helyét a Fehérvár az osztrák hokiligában

Jégkorong
2025.01.28. 21:42

A Fehérvár remek harmadik harmaddal győzte le a Vorarlberget az osztrák hokiligában

Jégkorong
2025.01.17. 21:23

Gólt sem ütött, kikapott Olaszországban a Volán

Jégkorong
2025.01.12. 19:09
Ezek is érdekelhetik