„Örülök, hogy az egymásra utalt elit megtalálja egymást Magyarországon – kezdte mondandóját Dr. Tulassay Tivadar, a Semmelweis Egyetem rektora. – Büszke vagyok az Egyetem múltjára és arra a minőségre, amit képvisel az orvosláson belül. A szellemi koncentráció, az egyetemen felhalmozott tudás és tapasztalat tesz alkalmassá bennünket arra, hogy a legeredményesebb magyar sportág versenyzőt támogassuk. Az elmúlt évek drámai eseményei rávilágítottak, hogy a versenysport orvosi háttere lehetne preventívebb és biztonságosabb. Mi versenyképes orvosokat oktatunk és világszínvonalú ellátást biztosítunk a kajakosoknak, kenusoknak. Nagyon örülök annak, hogy létrejött ez a megállapodás, orvosi szempontból is kihívásnak érzem, de kollégáim meg fognak felelni ezeknek a kihívásoknak. Remélem, hogy hozzájárulunk majd a legsikeresebb sportág eredményességéhez a következő évek világversenyein, így a londoni olimpián is.
„Sajnálatos, hogy az elmúlt időben, a magyar sportegészségügy nem tudta feladatát maximálisan ellátni, pedig egy profi sportember felkészülése ma már elképzelhetetlen a jól felkészült egészségügyi háttér tudományos, elemző támogatása nélkül, amit a Semmelweis Egyetemen biztosítani tud számunkra – mondta az ünnepségen Baráth Etele, az MKKSZ elnöke. – Köszönöm az egyetem gesztusát, hogy mögénk állnak és segítik a sportág élversenyzőinek munkáját. Ezennel ünnepélyesen meghívom Tulassay rektor urat a londoni olimpiára, ahol remélhetőleg a kajak-kenu regattán együtt fogjuk énekelni a Himnuszt."
Dr. Tóth Miklós, az egyetem rektor-helyettese a Nemzeti Sportegészségügyi Központ létrehozásának tervéről beszélt, ahol a jövőben akár más sportágak versenyzői is világszínvonalú sportegészségügyi ellátásban részesülhetnek.
„A kajak-kenusokon végzett vizsgálatokat műhelymunkának tekintjük, amelynek tapasztalataira alapozva jöhetne létre a Nemzeti Sportegészségügyi Központ (NSK) – jelentette ki a rektor-helyettes. – Az NSK a Sportkórház jelenlegi funkcióira építve, egyetemi környezetben valósítható meg megfelelő tartalommal, hiszen a különböző szakterületek együttműködésével (sportegészségügy, népegészségügy, sporttudomány, innováció, oktatás, szakképzés, sportpiac) jönne létre."
Storcz Botond, a felnőtt válogatott szövetségi kapitánya pedig a megfelelő sportorvosi háttér jelentőségét ecsetelte.
„Edzőink, versenyzőink, ami részükről megtehető, megteszik az edzések során, mégis bizonyos területeken hátrányt szenvedtünk eddig a riválisokkal szemben – hangsúlyozta a felnőtt válogatott szövetségi kapitánya, Storcz Botond. – Vannak olyan nemzetek, akik annyi orvossal érkeznek meg egy-egy világversenyre, ahány versenyzőjük van. Biztos vagyok benne, hogy a Semmelweis Egyetemnek köszönhetően mi is jóval profibb sportorvosi ellátásban fogunk részesülni a jövőben. Az orvoslás területén fogalom a Semmelweis Egyetem, ahogy a magyar sportban a kajak-kenu, úgy gondolom, hogy ebből a megállapodásból tényleg mindkét fél profitálni fog."
A megállapodás szerint a Semmelweis Egyetem csak az olimpiai „A" keret sportorvosi hátterét fogja biztosítani, vagyis a Magyar Kajak-Kenu Szövetség kapcsolata a Sportkórházzal sem szakad meg, mert az utánpótlás válogatott keret tagjai továbbra is annak az intézmények a szolgáltatásait fogják igénybe venni.