„Benedek Dalma érkezésének nagyon örülünk, mert hatalmas húzóerőt jelenthet a női kajakszakágnak. Már csak a magyarok aláírása szükséges a honosításhoz, de úgy tudom, ennek nincs akadálya” – fogalmazott Nisovics
Amint arról tegnap már beszámoltunk: a magyar fél aláírása pusztán formalitás, hiszen Benedek Dalmának szerb férje van, a nemzetközi szövetség (ICF) szabályai szerint ilyenkor szabadon országot válthat. A sportvezető Douchev-Janics Natasával kapcsolatban a következőt mondta.
„Ebben az esetben sok pénzről van szó, az ő ügye a Szerb Olimpiai Bizottság és Vlade Divac elnök hatáskörébe tartozik. Erről én nem nyilatkozhatok.”
„Meg kell érteni őket, nem szabad haragudni rájuk – nyilatkozta a Nemzeti Sportnak Fábiánné Rozsnyói Katalin, aki korábban Douchev-Janics Natasának, illetve az elmúlt szezonig Benedek Dalmának is az edzője volt. – Más sportágak képviselőire, akik idejönnek vagy éppen elmennek, haragszanak? Amerikai kosarasok átjönnek Európába, mert otthon nem férnek be a válogatottba, és itt játszanak a nemzeti csapatokban. Kínai asztaliteniszezők a világ minden táján szerepelnek különböző országok színeiben. Ezeknek a lányoknak maguknak kell elrendezniük az életüket, saját döntéseket kell hozniuk. A versenyzőmért nem fájhat a szívem, edző vagyok, az ő javát kell szolgálnom. Ameddig ő úgy érezte, hogy segítek neki elérni oda, ahova juthat, addig elfogadta az én felkészülési módszereimet. Ha erősebb a magyar mezőny, mint egy olimpiai döntő, akkor mit várunk? Aki nálunk nem tud odajutni, hogy olimpiai induló legyen, az más nemzetnél, ahol nem olyan erős a verseny, előrébb juthat. Elképzelhető, hogy a jövőben világversenyeken négy-öt magyar lesz a döntőben. Gondoljunk arra: amíg létezett a Szovjetunió, egy versenyző indulhatott tőlük, most pedig több utódállambeli is ott lehet." |
Az elnök állítását alátámasztani látszanak Nagy Zsigmond szavai. A MOB nemzetközi igazgatója elmondta, hogy néhány napja érdeklődött nála Douchev-Janics Natasával kapcsolatban a szerb olimpiai testület (OKS) főtitkára, Djordje Visacki (olimpiai ötödik helyezett evezős Sydneyben), aki őt is informálta, hogy a háromszoros olimpiai bajnok valóban érdeklődött náluk, és egyeztettek is vele, bár hivatalos levélváltás még nem történt. Nagy Zsigmond hangsúlyozta, hogy a két ötkarikás szervezet között kifejezetten szoros, baráti a kapcsolat. A szerbek úgy tartják, hogy Douchev-Janics kvázi hazatér (2001-ig jugoszláv színekben versenyzett), ugyanakkor elismerik, hogy a kajakos kivirágzását Magyarország segítette elő rengeteg szakmai és anyagi támogatással.
„Tudtam, hogy férjhez megy Dusan Ruzsicsics szerb kenushoz, de arról nem volt érdemleges információm, hogy országot váltana – nyilatkozta az újvidéki Magyar Szónak Panda János, a szerb kajak-kenu válogatott szövetségi kapitánya. – Nem lep meg a dolog, viszont kézzelfoghatót továbbra sem tudok. Az biztos, hogy a szerb szövetség tárt karokkal fogadja, ha az átigazolás valóban megtörténik. Én majd csak azután leszek kapitányként érdekelt fél a dologban, egyelőre azonban konkrétat nem tudok nyilatkozni. Dalmát mellesleg megértem, hisz háromszor is világbajnok volt olimpia előtti esztendőben, ám végül Athénba, Pekingbe és Londonba sem utazhatott el, ami számára biztosan kellemetlen, hisz Magyarországon csakis olimpiai érmesként tudta volna megalapozni a jövőjét, itt viszont a világ- és Európa-bajnoki cím is elegendő. Szóval idővel majd kiderül, hogy mi is lesz, s akkor majd többet mondhatok.”
A PÉNTEKI NEMZETI SPORTBAN BENEDEK DALMA NYILATKOZIK DÖNTÉSÉNEK OKAIRÓL, A VÁRHATÓ SZERBIAI FOGADTATÁSÁRÓL, ÉS HOGY SZÍVESEN KIPRÓBÁLNÁ MAGÁT PÁROSBAN DOUCHEV-JANICCSAL, HA AZ ÉLET ÚGY HOZZA!