Maratoni kajak-kenu vb: három magyar érem a rövid körös versenyekben

D. Á./MTID. Á./MTI
2024.09.19. 18:54
Kisbán Zsófia (Gotó: MTI/Kovács Tamás, archív)
Három érmet nyertek a magyarok a felnőttek rövid körös versenyszámaiban csütörtökön a horvátországi maratoni kajak-kenu világbajnokságon, Metkovicban.

A Neretva folyón zajló vb első napján női kenuban címét megvédve győzött Kisbán Zsófia, kilencedik lett Matkovics Lili, női kajakban Kőhalmi Emese ezüst-, Kiszli Vanda bronzérmet harcolt ki. Férfi kenuban Soltész Péter a hatodik, Pluzsik Mihály a 11. helyen ért célba, férfi kajakban pedig Sellyei Csanád hetedik, Péli Zalán 15. lett.

Az ifjúságiaknak hosszú távon rendeztek versenyeket, egy számban volt magyar érmes: C–1-ben Kereszturi-Méri Marcell győzött a 15.4 kilométeren.

Rekordszámú résztvevővel zajlik a világbajnokság, 40 országból, több mint 500 versenyző érkezett – a magyar szövetség honlapjának tudósítása szerint. A vb kajak egyesben – hosszú és rövidkörön egyaránt – mindkét nemnél kvótaszerző regatta is, Horvátországban lehet megszerezni az országkvótákat a jövő évi világjátékokra, amelyet a kínai Csengtuban rendeznek majd.