Gyerekként tornázott, úszott és kajakozott, végül kenusként érte el sportsikereit. A Honvéd színeiben ismerkedett meg a kajak-kenu sporttal. Első sikerét az 1951-es ifjúsági bajnokságon érte el a Honvéd színeiben, ahol Mészáros Lajossal párban 500 méteren győztek. Nem sokkal később Hunics Józseffel egy hajóban már a felnőttek között jeleskedtek – kezdte pályafutása bemutatását a Magyar Olimpiai Bizottság honlapja.
A Farkas, Hunics duó a melbourne-i olimpián esélyes volt a győzelemre. Nem indult jól számukra a verseny, mivel szállítás közben eltört a hajójuk, így kölcsön hajóval álltak a rajthoz, de így is az orosz és francia duó mögött bronzérmet szereztek a kenu 10000 méteres versenyszámban.
Az 1960-as római olimpián Farkas már új klubja, az FTC versenyzőjeként szállt vízre Törő András párjaként. Ezúttal a kenu 1000 méteres távján az előfutamban könnyedén győztek. A döntő történéseire még 50 évvel az olimpia után is zaklatottan emlékezett vissza a jubileumi utazáson, az egykori verseny helyszínén:
„A döntőben formánk alapján esélyünk volt a győzelemre. A finálé mezőnyében többek között ott volt az olasz duó is. Akkoriban még rajtgép helyet emberi segítséggel indították el a futamokat. Hajónkat az olasz fiatalember túlságosan későn engedte el, így vesztettünk néhány másodpercet. Hátrányba kerültünk riválisainkkal szemben, de így is megpróbáltuk beérni társainkat, a végén a harmadik helyen értünk a célba.”
Sportolói pályafutása, és rövid ideig tartó edzősködés után először íróként, költőként próbált szerencsét, majd végül a festővászon mellett kötött ki. Az ELTE Szabadegyetemén művészettörténetet hallgatott, ecsetet ragadott és festeni kezdett. Képeit Törökországba, Svédországba és az Egyesült Államokba is vitték, emellett számos sikeres kiállítás fűződik a nevéhez.
Az 1956-os forradalom 40. évfordulóján a Magyar Köztársaság Érdemrend Kiskereszt kitüntetésben részesült.
Hitben járó emberként a vallás központi szerepet játszott életében, pünkösdi lelkészként – amíg egészsége engedte – sokáig prédikált.
2002-ben hivatalosan is megváltoztatta nevét Kassai-Farkas Andrásra, 2014-ben önéletrajzi könyvet jelentetett meg A víztől az olajig címen.
Augusztus 18-án 12 órakor kisérik utolsó útjára az újpesti Megyeri úti temetőben.
Kassai-Farkas Andrást a Magyar Olimpiai Bizottság saját halottjának tekinti – olvasható a MOB honlapján.