Kerékpár, Giro d’Italia: Bettini nyert, Basso vezet

2006.05.22. 18:23
A Giro d’Italia, az Olasz körverseny mai, 15. szakaszát az olasz Paolo Bettini sprintbefutóban nyerte két német kerekes, Olaf Pollack és Robert Förster előtt.
A Quick-Step szakaszgyőztes profija 4:15:42 óra alatt teljesítette a Mergozzo és Brescia közötti 189 kilométeres távot.

A T-Mobile és a Gerolsteiner dobogón végzett versenyzői a győztessel azonos idővel végeztek.

Összetettben változatlanul az olasz Ivan Basso áll az első helyen. A CSC profija 3:27 perccel előzi meg a második helyen álló spanyol Enrique Gutierrezt, valamint 5:30 perccel honfitársát, a szintén olasz Paolo Savoldellit.

Holnap a 16. szakasz, valamint a Rovato és Trento közötti 180 kilométeres szakasz vár a mezőnyre, amelyet hegyi befutó zár.