A beszélgetésnek szem- és fültanúja volt Armstrong felesége, valamint egyik csapattársa, Frankie Andreu.
A korábban hererákban szenvedő, ám végül felépülő Armstrong eddigi nyilatkozataiban kategorikusan tagadta, hogy pályafutása során valaha is tiltott teljesítményfokozó szereket használt volna.
Egy másik francia lap, a L’Equipe tavaly augusztusban adta hírül, hogy Armstrong doppingolt. Igaz, nem friss, 2005-s győzelmét vonták kétségbe, hanem az elsőt. Az amerikai kerekes egyik, 1999-ben levett mintát ugyanis 2004-ben újra kielemezték és abban EPO nyomait találták meg.
A teljesítménynek ez a fajta meg nem engedett fokozása azonban 1999-ben nem volt tiltott, azon egyszerű oknál fogva, hogy akik hivatalból tiltólistára tehették volna, még nem is ismerték. Ellenétben a használókkal…
A Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) által felkért független jogi szakértő, Emile Vrijman májusban tisztázta a vádak alól Armstrongot.
Armstrongot nagy elismeréssel fogadta a nemzetközi kerékpártársadalom egésze, amikor betegségét követően ismét visszatért a profik közé, ám Tour de France-s egyeduralkodása miatt idővel egyre több irigye támadt, mint ahogyan egyre többen kérdőjelezték meg győzelmeinek tisztaságát.
Az amerikai sportoló évek óta kénytelen szembenézni a doppingvádakkal, amelyek a jelek szerint azt követően sem csitulnak, hogy felhagyott a versenysporttal.