Tour de France: Mercadoé a szakasz, Desselé a sárga trikó

2006.07.12. 17:39
A spanyol Juan Miguel Mercado nyerte meg a Tour de France profi kerékpáros körverseny 10., 190 kilométeres szakaszát Cambo-Les-Bains és Pau között. A viadal első hegyi erőpróbáján az Agritubel csapat kerekese a francia Cyril Dessellel együtt megszökött a mezőnytől, és végül az előbbi nyert a sprintbefutó során. Az összetettben Dessel vezet, ő viselheti a sárga trikót.
Könnyű kitalálni, hogy a kép bal szélén látható a szakaszgyőztes Mercado
Reuters
Reuters

A világ első számú körversenyének tizedik etapján a versenyzőknek egy 1540 és egy 1035 méter magas hegyet is meg kellett „mászniuk”. A Col de Soudet-re egy 14,7 km-es, 7,3 százalékos kaptató vezetett föl, míg a Col de Marie Blanque-ot egy 7,7 százalékos emelkedő legyőzésével kellett "meghódítani".

Az első komolyabb akadály egyébként egy mindössze ötszáz méteres magaslat volt, arra mégis alkalmasnak bizonyult, hogy egy 15 fős csoport megszökjön a mezőnytől. Később ketten leszakadtak, a maradék 13 így vágott neki a Col de Soudet-nek.

A kiemelt kategóriás emelkedőnek számító kaptatón lógott meg Mercado és Dessel, akik ezt követően különversenyt vívtak a szakaszgyőzelemért.

Sikeres szökést hajtott még végre rajtuk kívül Inigo Landaluze (Euskaltel), aki 56 másodperccel mögöttük ért célba, de másfél perccel megelőzte az olasz Morenit és a francia Rinerót.

Mercado és Dessel között sprintbefutó döntött, ebben a spanyol volt a jobb, az összetettben azonban francia riválisa vette át a vezetést.