A támadások kereszttüzébe került Tour-igazgató, Christian Prudhomme visszatámad
A támadások kereszttüzébe került Tour-igazgató, Christian Prudhomme visszatámad
"A szövetség sohasem akarta, hogy tiszta legyen a Tour – mondta ki a kemény, minden bizonnyal majd visszhangra találó szavakat Prudhomme. - A következő évtől a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökséggel (WADA) és a francia doppingellenes ügynökséggel dolgozunk majd együtt."
A sportvezető a folytatásban is kemény szavakkal bírálta az UCI-t, többször hangsúlyozva, hogy a szervezet nem tett meg mindent a sportág megtisztításáért.
„Nem védjük meg a doppingoló versenyzőket. A Touron és a többi versenyen is felléptünk a tiltott szerek használatával szemben."
A Tour idei doppingbotrányai olyan neves, a végső győzelemre is esélyes versenyzőket is elértek, mint a kazah Alekszandr Vinokurov, illetve a dán Michael Rasmussen.
Utóbbi összetettben is az élen állt, amikor csapata, a Rabobank visszaléptette, miután egyértelmű vált, hogy a felkészülési időszakban többször nem felelt meg dopping-vizsgálati kötelezettségének, illetve félrevezette a holléte után érdeklődő illetékeseket.
A verseny nagyrészében sérülten tekerő Vinokurov szakaszgyőzelmét követően adott pozitív mintát, míg ugyancsak hasonló okok miatt kényszerült távozni az olasz Cristian Moreni – valamint csapata, a Cofidis, amely önként hozta meg ezt a döntést -, illetve a német Patrik Sinkewitzről is bebizonyosodott, hogy tiltott szerekkel élt.
Miután utóbbi a német T-Mobile tagja, az ország közszolgálati adója, amelyik közvetítette a nagy népszerűségnek örvendő viadalt, beszüntette a további műsorokat.
A versenyt tavaly megnyerő amerikai Landis Floydról is bebizonyosodott, hogy doppingszerek segítségével „támadt fel” és nyerte meg a viadalt, ám esetében a mai napig nem született végső döntés.