Vas Blanka csapata nyerte a harmadik szakaszt a női Girón

H. Á.H. Á.
2024.07.09. 14:55
Fisher-Black első GT-szakaszgyőzelmét ünnepelte (Fotó: Getty Images)
A Sabbioneta és Toano közötti 113 kilométeres hegyi befutós szakasszal folytatódott az idei női Giro d'Italia kedden, s a harmadik etapon az utolsó kilométeren belül támadó Niamh Fisher-Black nyerte a versenyt, hat másodperccel csapattársa Lotte Kopecky előtt, a szintén SD Worx-ös Vas Blanka a 110. helyen ért célba.

Az idei női Giro első hegyi befutós szakaszának az elején hiába próbálkoztak többen is szökéssel, az etap nagy részére az esélyesek csoportja az összes próbálkozást néhány kilométeren belül megfogta, így a 889 méter magas Toano lábához az összetett élmenők egy nagy csoportban érkeztek meg. Az emelkedőn haladva aztán egyre többen és többen morzsolódtak le, az utolsó öt kilométert már csak nagyjából huszan kezdték együtt az élen – ekkor már Vas Blanka sem volt köztük.

Végül Vas csapattársa, Niamh Fisher-Black lódult meg a két kilométerrel a vége előtt ritmust váltó Mavi Garcia után, s az utolsó kilométeren belül le is hagyta a spanyol versenyzőt, s elsőként haladt át a célvonalon, míg mögötte hat másodperccel csapattársa, a világbajnok Lotte Kopecky érkezett, aki lehajrázta a francia Juliette Laboust, és a negyeddikként beérő, összetett éllovast, Elisa Longo Borghinit.

Vas Blanka végül a 110. helyen érkezett be, 11 és fél perc hátránnyal, összetettben pedig a 91. helyet foglalja el.